REDAKCIJA REKOMENDUOJA
SUSIJĘ STRAIPSNIAI
Verslas2021 m. Rugpjūčio 23 d. 15:05

Internetinių svetainių kūrimas: galimybės, kuriomis šiandien paprastai gali naudotis kiekvienas

Vilnius

Reporteris SkaistėŠaltinis: Etaplius.lt


185505

Šiais laikais, kuomet interneto teikiamos galimybės pasiekia vis daugiau žmonių, daugelis vis drąsiau ir dažniau pagalvoja apie asmeninę interneto svetainę. Akivaizdu, jog internetinės svetainės gali būti pačios įvairiausios, priklausomai nuo asmeninių poreikių ir idėjų.

Gali pasirodyti, jog dar visai neseniai internetinės svetainės kūrimas buvo ilgas bei milžiniškų resursų reikalaujantis procesas. Šiandien situacija yra ženkliai pasikeitusi, o tam didžiausią įtaką daro sparčiai tobulėjančios technologijos bei inovatyvūs sprendimai, paverčiantys internetinių svetainių kūrimą ne tik greitu bei paprastu, tačiau ir visiems lengvai prieinamu reiškiniu.

Nepaisant to, jog šiandien internetinių svetainių kūrimas ir yra paprastas bei greitas procesas, vis dėlto jis taip pat reikalauja ir bazinių žinių bagažo. Įgyti šias žinias yra gana paprasta. Internete yra begalė įvairiausios mokomosios medžiagos, kurios pagalba žmonės savarankiškai mokosi, o įgytas žinias sėkmingai pritaiko praktikoje. Nors galimybių internetinių svetainių kūrimui yra daugybė, žmonės vis dažniau renkasi internetinių svetainių kūrimui skirtas platformas. Šios platformos yra visapusiškai pritaikytos pačių įvairiausių puslapių kūrimui bei išlaikymui.

Internetas vis dažniau vilioja prekybininkus, menininkus, tinklaraštininkus ir visus, kurie su pasauliu nori dalintis savo kūryba ar idėjomis. Ilgą laiką puoselėję savo idėjas, žmonės netrukus pradeda dairytis į asmeninės internetinės svetainės kūrimo galimybės. Statistika rodo, jog kiekvieną dieną internete atsiranda apie pusę milijono naujų internetinių svetainių. Žinoma, šis skaičius yra dinamiškas, o taip pat reikėtų turėti omenyje, jog ne visi šie puslapiai išlieka aktyvūs ilgą laiką.

picture1.png

Internetinės svetainės kūrimo procesas

1. Internetinio puslapio proceso pradžia - hostingas ir domenas

Grįžtant prie internetinių svetainių kūrimo, ypač svarbu pabrėžti tai, jog įprastai pati proceso pradžia prasideda dar mintyse. Priklausomai nuo internetinės svetainės pobūdžio internetinių svetainių kūrėjai kruopščiai apgalvoją visą proceso eigą bei galvoje susidaro preliminarų galutinio rezultato vaizdą. Iš pirmo žvilgsnio gali pasirodyti, jog toks motyvas toli gražu nėra būtinas, tačiau tai tikrai padeda pasiekti norimą rezultatą greičiau bei efektyviau. Galiausiai apgalvojus visus niuansus, laikas imtis pirmųjų veiksmų.

Hostingas ir domenas yra pirmasis techninio proceso etapas, kuris yra būtinas absoliučiai kiekvienai internetinei svetainei. Domenas dažniausiai atspindi internetinės svetainės savininko veiklos sritį, veiklą ar prekinio ženklo pavadinimą. Nepaisant šių savybių, domenas taip pat gali vaidinti ir lemiamą vaidmenį konkrečios internetinės svetainės matomumui interneto platybėse. Domeno pasirinkimo svarba yra milžiniška, todėl šiam etapui reikėtų skirti ypatingą dėmesį. Kol vieni jau iš anksto būna nusprendę apie tinkamą domeno pavadinimą, kitiems tai gali tapti tikrų tikriausiu galvos skausmu. Vis dėlto stebuklingo recepto čia tikrai nėra. Domenas visgi yra individualus pasirinkimas, todėl sprendimą reikėtų priimti pačiam.

2. Turinio kūrimas

Ne paslaptis, jog internetiniuose svetainėse esantis turinys yra pagrindinis informacijos šaltinis visiems interneto naršytojams. Vos užsukę į konkretų internetinį puslapį, naršytojai yra linkę ieškoti jiems aktualios informacijos, todėl ji turėtų būti pateikiama aiškiai bei informatyviai. Priklausomai nuo internetinės svetainės pobūdžio, toks turinys gali skirtis, tačiau bendra jo esmė išlieka ta pati - suteikti naršytojui visą reikiamą informaciją, kurios jis galimai ieško. Pats turinio kūrimas yra priskiriamas kūrybinio proceso segmentui, todėl šiame etape dažnai vyrauja absoliuti laisvė.

Turinio kūrimo procesas internetinėms svetainėms turėtų būti atliekamas tik atsižvelgus į tikslinei auditorijai būdingus bruožus. Tai reiškia, jog dar prieš kuriant tokį turinį, reikėtų atlikti tyrimą bei išsiaiškinti, kokio pobūdžio turinys potencialiai bus patraukliausias naršytojams, kurie konkrečioje internetinėje svetainėje yra patys laukiamiausi. Svarbu paminėti ir tai, jog visas turinys internetinėje svetainėje turėtų būti unikalus. Būtent tai leidžia ne tik išsiskirti iš panašaus pobūdžio interneto svetainių, tačiau tai taip pat padeda paversti pačią svetainę kur kas lengviau randamą ir pačiose paieškų sistemose.

Vieni žmonės prašo profesionalių turinio kūrėjų pagalbos, tuo tarpu kiti į šią sferą neria patys. Dažnai profesionaliai sukurtas internetinis turinys pasižymi ir pačiomis įvairiausiomis marketingo strategijomis, kurių šiandien yra begalė. Tuo tarpu turinio įvairiapusiškumą padeda sukurti ir skirtingo tipo turinio panaudojimas. Puikiu pavyzdžiu galima laikyti vis labiau populiarėjančius tinklaraščius, kuriuose raštu pateiktą turinį papildo įterpti vaizdo įrašai ar įvairios vizualizacijos.

Sekantis žingsnis - hostingas. Žmonėms, kurie internetinį puslapį kuria pirmą kartą, neretai gali iškilti klausimas - kas tai? Hostingas yra paslauga, leidžianti internetinei svetainei tapti interneto dalimi. Trumpiau tariant, hostingo paslauga internetines svetaines paverčia matomomis bei pasiekiamomis visame pasaulyje. Hostingo paslaugų tiekėjai leidžia naudotis savo serveriais bei jų resursais, kurių reikia pilnavertiškam internetinių svetainių veikimui. Įprastai ši paslauga yra mokama, tačiau dažniausiai kainos nebūna didelės, todėl didesnių finansinių resursų tai tikrai nesukelia.

picture3.png

Internetinio turinio kūrimas

3. Internetinės svetainės dizainas

Turbūt kiekvienas interneto naršytojas yra bent kartą užsukęs į menkai patrauklią internetinę svetainę. Dažnai toks netikėtas vizitas greitai baigiasi elementariu išėjimu iš konkrečios interneto svetainės. Natūralu, jog internetinių svetainių savininkų pagrindinis tikslas - stengtis išlaikyti naršytojo dėmesį bei prailginti jo naršymo seansą. Patrauklus internetinių svetainių dizainas gali tapti puikiu įrankiu, padedančiu paprastai pasiekti šį tikslą. Kol vieni kreipiasi pagalbos į kvalifikuotus internetinių puslapių dizainerius, kiti daug mieliau renkasi internetinių puslapių kūrimo platformose esančius dizaino šablonus. Iš pirmo žvilgsnio gali pasirodyti, jog toks dizaino šablonų naudojimas yra pats paprasčiausias problemos sprendimas, nesukuriantis jokios pridėtinės vertės, tačiau tai tikrai nėra tiesa. Internete yra begalė patrauklių ir sėkmingų internetinių puslapių, kurie taip pat buvo kuriami naudojant šiuos šablonus.

Įprastai internetinių svetainių kūrimo platformos suteikia galimybę išbandyti begalę skirtingų dizainų bei pasirinkti tinkamiausią vos per kelias minutes. Svetainės dizainas, žinoma, turėtų priklausyti nuo internetinio puslapio tematikos, pobūdžio ar net tikslinės auditorijos. Vis dėlto net ir pasirinkus netinkamą dizainą, šis gali būti akimirksniu pakeistas kitu.

4. Funkcionalumas bei išdėstymas

Akivaizdu, jog internetinės svetainės funkcionalumas taip pat turi be galo didelę svarbą visame tinklalapio kūrimo procese. Tinkamas funkcionalumas internetinių parduotuvių savininkams leidžia administruoti užsakymus bei pateikti prekę ar paslaugą. Tuo tarpu tinklaraštininkams tinkamai parinktas funkcionalumas leidžia publikuoti įvairius straipsnius bei kitą medžiagą. Trumpiau tariant, skirtingo pobūdžio internetinės svetainės reikalauja skirtingo funkcionalumo. Būtent dėl šios priežasties, internetinių svetainių kūrimo platformos visuomet leidžia pasirinkti norimą svetainės tipą dar pačioje puslapio konfigūravimo pradžioje. Žinoma, viso darbo tai tikrai neatlieka, tačiau reikiamus pradmenis tolimesniam struktūrizavimui sukuria.

Tolimesnis internetinės svetainės konfigūravimas taip pat priklauso nuo asmeninių poreikių, tačiau dažniausiai jie būna panašūs kaip ir kitų panašaus pobūdžio svetainių. Būtent todėl šiuolaikinės internetinių puslapių kūrimo platformos suteikia galimybę yra pritaikytos patogiam bei greitam šio internetinių svetainių kūrimo etapui. Tai reiškia, jog įprastai jos leidžia keisti norimų mygtukų išdėstymą, kiekį ir net ant jų esančius užrašus. Žinoma, egzistuoja ir kur kas platesnės galimybės individualių poreikių išpildymui. Tai reiškia, jog vos keliais mygtukų paspaudimais galima keisti tiek nuorodų spalvą, užrašų šriftą ir atlikti panašius veiksmus.

picture4.png

Internetinės svetainės funkcionalumas

5. Internetinio puslapio startas bei tolimesnis jo išlaikymas

Visų anksčiau išvardintų internetinės svetainės kūrimo etapų atlikimas reiškia, jog svetainė galiausiai yra paruošta startui. Užtenka vos kelių mygtukų paspaudimų ir internetinė svetainė tampa viešai prieinama visiems interneto naršytojams. Žinoma, siekiant išlaikyti puslapio aktyvumą bei aktualumą, būtina nuolat atnaujinti jame esantį turinį. Pastovus turinio kūrimas reikalauja laiko bei pastangų, tačiau reikėtų turėti omenyje, jog tai gali tapti lemiamu aspektu, užtikrinančiu internetinės svetainės našumą bei efektyvumą.

Nors pats turinio kūrimas ir gali užtrukti, tačiau jo įkėlimas į patį puslapį tikrai nereikalauja didesnių pastangų ar laiko. Internetinių svetainių kūrimo platformos turi integruotas turinio valdymo sistemas, kurios veikia panašiu principu kaip ir pats šių svetainių kūrimo procesas. Tai reiškia, jog internetinę svetainę sukūręs asmuo gali bet kada keisti bei modifikuoti internetinio puslapio išvaizdą, funkcionalumą bei jame pateiktą turinį.

6. Naudingi patarimai, kurie pavers internetinį puslapį dar patrauklesniu

Kaip jau buvo minėta anksčiau, internetinis puslapis reikalauja atitinkamo dėmesio net ir jam startavus. Dažniausiai žmonės skirdami papildomą dėmesį siekia padidinti naršytojų srautą bei bendrą jų naršymo patirtį konkrečioje internetinėje svetainėje. Egzistuoja begalė būdų, kurie gali padėti padidinti organinį interneto naršytojų srautą. Vis dėlto šie būdai toli gražu nėra būtinybė, tačiau jų veiksmingumu galima įsitikinti tik asmeniškai juos išbandžius.

  • Nuolat stebėkite besikeičiančias internetinių svetainių tendencijas ir nebijokite eksperimentuoti.

  • Pažvelkite į savo internetinę svetainę potencialaus naršytojo ar kliento akimis. Tai gali padėti atrasti spragų svetainės funkcionalume ar turinyje.

  • Informaciją stenkitės pateikti taip, kaip ją norėtų matyti naršytojas, o ne Jūs pats.

  • Nuolat atnaujinkite svetainėje esančią informaciją bei palaikykite jos aktualumą.

  • Įsitikinkite, kad svetainėje pateikiami Jūsų kontaktai būtų lengvai randami bei pasiekiami.

  • Kurkite marketingo strategijas, kurios padės didinti Jūsų svetainės, prekės ženklo ar veiklos žinomumą. Paprastai įgyvendinti šį punktą gali padėti socialiniai tinklai.

  • Atkreipkite dėmesį į svetainės SEO (Search Engine Optimization). Nors tai ir reikalauja papildomų žinių, kartais net ir menkas indėlis gali atnešti stulbinamų rezultatų.

7. Apibendrinimas

Nors sėkmingos bei efektyvumu pasižyminčios svetainės kūrimo procesas reikalauja laiko bei pastangų, tačiau vertėtų atminti, jog didžiąją dalį šių resursų sugeria kūrybinis procesas. Tuo tarpu visa techninė dalis išlieka neįtikėtinai paprasta bei patogi. Būtent todėl didžioji dalis žmonių kūrėjų ir renkasi išskirtiniu populiarumu pasižyminčias internetinių svetainių kūrimo platformas. Tai leidžia sutaupyti laiko bei didesnį dėmesį skirti pačiam turinio kūrimui. Šios platformos taip pat leidžia išspręsti ir begalę kitų problemų, kurios dažnai gali būti susijusios su specifinių žinių trūkumu ar techniniais nesklandumais. Šiandien internetinį puslapį gali savarankiškai sukurti kiekvienas. Svarbu nepamiršti, jog ypač didelę svarbą turi pirminė idėja bei tinkamas jos pateikimas.

Remiamas turinys

 

 



REDAKCIJA REKOMENDUOJA