Angle down Atgal

Norvegijoje aptarti pasirengimo 2020 m. Palangoje vyksiančiam Europos varinių pučiamųjų instrumentų čempionatui klausimai

Palangos delegacija grįžo iš lapkričio 1–3 dienomis Norvegijoje, Stavangerio mieste, vykusio susitikimo su Europos varinių pučiamųjų asociacijos (EBBA) vadovais, kurio metu aptarti pasirengimo kitąmet Palangoje vyksiančiam Europos varinių pučiamųjų orkestrų čempionatui klausimai.

Palangiškių delegaciją sudarė organizacinė pasirengimo minėtam čempionatui komanda: Palangos orkestro vadovas Vygantas Rekašius, Palangos orkestro projektų vadovė Viktorija Puidokė, Palangos orkestro atstovas, atsakingas už perkusinius instrumentus, Andrius Rekašius bei Palangos miesto savivaldybės administracijos Kultūros skyriaus vyriausioji specialistė Jūratė Mitkevičiūtė.

Susitikimo su EBBA prezidentu Ulfu Rosenbergu bei generaliniu sekretoriumi Koru Niehofu metu buvo išsamiai aptarta pasirengimo Palangos vyksiančiam Europos varinių pučiamųjų orkestrų čempionatui eiga – detalizuoti svečių apgyvendinimo, repeticijų klausimai, techninės galimybės įrengti laikinas čempionato renginių erdves ir kt. Taip pat Palangos atstovams buvo aprodyta Stavangerio koncertų salė bei dalintasi patirtimi, kaip ir kur didžiųjų renginių metu vyksta orkestrų repeticijos, kaip dirba savanoriai, aptarti ir kiti praktiniai klausimai.

Palangiškiai taip pat susitiko su Norvegijos nacionalinio pučiamųjų orkestro čempionato nugalėtojais – Eikanger-Bjorsvik Musikklag orkestru, kuris dalyvaus ir Palangoje vyksiančiame Europos čempionate. Buvo aptariamos ir bendradarbiavimo galimybės su kai kuriais norvegų dirigentaisdėl dirigavimo jungtiniam Europos jaunimo orkestrui. Šio orkestro pasirodymas – viena iš Europos varinių pučiamųjų orkestrų čempionato dalių.

Teisės Palangoje rengti Europos varinių pučiamųjų orkestrų čempionatą (EBBC) Palanga siekė ne vienerius metus – nuo 2013 metų, kuomet dar tik vyko modernios Koncertų salės statybos. Palangiškiai ne tik įtemptai dirbo, siekdami tapti šio prestižinio čempionato šeimininkais, bet ir konkuravo su daugeliu Vakarų Europos šalių miestų.

Siekdama išlaikyti per 40 metų susiformavusį renginio prestižą, EBBA kelia itin didelius reikalavimus pageidaujantiems šį čempionatą organizuoti, tad norėdama tapti jo šeimininke, Palanga ne tik turėjo įrodyti turinti organizatorių komandos potencialą, bet ir pasiūlyti patogų susisiekimą su kurortu bei svečiams tinkamą infrastruktūrą. Ir be abejonės – pasiekti, jog kurorto Koncertų salė nepriekaištingai atitiktų keliamus reikalavimus.

Teisė rengti Europos varinių pučiamųjų orkestrų čempionatą Palangoje yra labai svarbus sprendimas bei įvertinimas visai Lietuvai, kadangi iki šiol šis prestižinis muzikos pasaulio renginys vykdavo vien Vakarų, Senosios Europos ribose – čempionatai jau vyko Anglijoje, Norvegijoje, Belgijoje, Austrijoje, Škotijoje, Vokietijoje, Prancūzijoje, šiais metais jis organizuotas Olandijoje, šiuo metu vyksta Šveicarijoje.

Pirmasis Europos varinių pučiamųjų orkestrų čempionatas įvyko 1978 metais Londone. Renginys vystėsi ir augo, o įkūrus EBBA, kuri tapo renginio savininke, palaipsniui tapo vienu iš prestižiškiausių pasaulyje. Šis keletą dienų vykstantis renginys sutraukia geriausius pučiamųjų muzikos profesionalus. Čempionato metu į miestą – šeimininką suvažiuoja daugiau negu 30 geriausių Europos pučiamųjų orkestrų, taip pat – jų „palaikymo komandos“, šeimos nariai, garsiausi pučiamųjų instrumentų gamintojai, žiniasklaidos atstovai. Tad žinia apie čempionato miestą – šeimininką Europoje pasklinda itin plačiai.

Čempionato metu mieste vyksta daug renginių: be pagrindinių čempionato dalyvių pasirodymų, rengiami koncertai miesto aikštėse, susitikimai su kompozitoriais, solistais, dirigentais bei muzikos ekspertais, konferencijos, parodos, kūrybinės dirbtuvės, vykdomos edukacinės bei muzikinės programos ir kt.

Europos varinių pučiamųjų orkestrų čempionatas (EBBC) ir papildomi jo renginiai Palangoje vyks 2020 m. balandžio 25– gegužės 3 dienomis.

comment Skaitytojų komentarai (0)

Taip pat skaitykite