Normundo Valterio mokykla
Angle down Atgal

Normundo Valterio mokykloje – regioninė konferencija „Man rūpi...“

2019 m. spalio 22 d. Šiaulių Normundo Valterio jaunimo mokykloje vyko regioninė, teorinė – praktinė 5-10 klasių mokinių ir jų mokytojų konferencija „MAN RŪPI...( I DO CARE ABOUT )“. Ši konferencija jau tapusi tradicine ir mokykloje organizuota 6 kartą.

Pranešimus įvairiomis aplinkosaugos, ekologijos ir sveikos gyvensenos temomis lietuvių ir anglų kalbomis skaitė mokiniai iš Radviliškio Gražinos pagrindinės mokyklos, Šiaulių „Romuvos“ progimnazijos, Kuršėnų Pavenčių mokyklos – daugiafunkcio centro, Kuršėnų kūrybos namų, Gruzdžių vaikų socializacijos centro ir Normundo Valterio mokyklos.
Mokiniai dalinosi patirtimi apie savo mokyklose vykdomą aplinkosauginę veiklą, propagavo sveiką ir aktyvų gyvenimo būdą, ragino rūšiuoti atliekas ir mažinti jų kiekį, pasakojo apie triukšmo žalą žmonėms ir aplinkai. Kuršėnų kūrybos namų auklėtiniai į konferenciją atsivežė naminių gyvūnėlių ir mokė, kaip teisingai pasirinkti augintinį, kaip juo rūpintis. Konferencijos dalyviams gyvūnai suteikė daug teigiamų emocijų: visi norintys galėjo paglostyti triušiuką, degu, paimti į rankas žaltį ar leopardinį gekoną, apžiūrėti įvairių rūšių pelytes, žiurkėnus ir net Madagaskaro šnypščiantįjį tarakoną. Liūdino tai, jog visi šie gyvūnai Kuršėnų kūrybos namuose atsirado todėl, jog jų atsisakė šeimininkai. Ir čia ne vienas prisiminė A. de Sent – Egziuperi žodžius, jog „esame atsakingi už tuos, kuriuos prisijaukinome“.
Dažnokai girdime vyresniosios kartos atstovų atsiliepimus, kad dabartiniam jaunimui niekas nerūpi, jiems niekas neįdomu... Konferencijos ,,MAN RŪPI...“ dalyviai ir jų parengti bei pristatyti pranešimai rodo, kad jaunajai kartai tikrai rūpi tai, kaip ir kokioje aplinkoje jie gyvena ir kokias žmogiškąsias vertybes renkasi.

comment Skaitytojų komentarai (0)

Taip pat skaitykite