Normundo Valterio mokyklos bendruomenė minėjo Tolerancijos dieną

Šiauliai
Normundo Valterio mokykla
Lina Mendelienė Etaplius žurnalistas
Šaltinis:  Etaplius.lt

Dar 1995 m. UNESCO organizacija lapkričio 16-ąją paskelbė Tarptautine tolerancijos diena, kuri minima visose demokratiškose pasaulio valstybėse. Tolerancija – tai pakantumas, mandagumas, pagarba kitiems, supratimas, kad visi, esantys šalia, nusipelno pripažinimo. Tolerancija - tai gebėjimas ir mokėjimas globoti už save silpnesnį, jo neskriausti, gyventi taip, kad mūsų gyvenimo būdas, elgesys ir kalbos nežeistų kito teisių ir laisvių. Tolerancijos diena jau ne vienerius metus minima ir Normundo Valterio mokykloje. Tik šiais metais ji buvo kitokia, netradicinė - tolerancijos pamokos vyko už mokyklos ribų.

Šią dieną grupė mokinių lankėsi Jaunųjų gamtininkų stotyje, kur apžiūrėjo Katinų muziejų ir dalyvavo katinų terapijoje - žaidė, glostė, džiaugėsi draugiškais katinais. Į šią terapiją įsitraukė visi – netgi tie, kurie buvo nusiteikę priešiškai ir kalbėjo, kad labai nemėgsta katinų. Katinų jaukumas, šiluma, žaismingumas užkariavo visų užsiėmimo dalyvių širdis. Kita jaunuolių komanda pagarbos ir pagalbos silpnesniam, nuskriaustam, paliktam mokėsi Gyvūnų globos namuose. Čia mokiniai keliavo nešini gardžiomis valgomomis lauktuvėmis globos namų gyventojams. Nuvykę į gyvūnų namus (norisi tikėti – tik laikinus), mokiniai išgirdo liūdnas gyvūnų istorijas, turėjo galimybę šunis paglostyti, pamaitinti. Ne vieną graudino liūdnas arba viltingas šunelių žvilgsnis. Dar vienai mokinių grupei Tolerancijos dienai skirtas užsiėmimas vyko ŠU bibliotekoje. Šios išvykos tikslas – aplankyti universiteto biblioteką, apžiūrėti rekordines knygas. Pasibaigus ekskursijai po biblioteką, mokiniai, padedami psichologės, žaidė įvairus žaidimus, atliko užduotis - turėjo puikią galimybę socialinių kompetencijų, asmeninių savybių, bendravimo ir bendradarbiavimo įgūdžių ugdymui.

Per įvairias Tolerancijos dienai skirtas veiklas mokiniai mokėsi padėti vienas kitam ir silpnesniam, sužinojo, kodėl visose gyvenimo situacijose svarbu neprarasti paprastų žmogiškųjų vertybių.