Angle down Atgal

Noriu ten, kur dar nebuvau...

Kauno gimtadienis mums buvo puiki šventė ir proga pakviesti į Kaišiadoris daugybę gimtadienio svečių – tai yra Turizmo gatvės lankytojų. Trys dienos Kaune buvo karštos visomis prasmėmis. Į Kauno šventę pristatyti Kaišiadorių krašto vykome pirmą kartą, nežinodami, kokio lankytojų aktyvumo tikėtis.

Kaišiadorių krašto dėlionę dėliojo šeimos.
Kaišiadorių krašto dėlionę dėliojo šeimos.

Tačiau jau pirmosios dienos pabaigoje teko skambinti į spaustuvę „Printėja“ ir prašyti informacijos krepšio papildymo šeštadienio rytui, nes suplanuotą trijų dienų „normą“ lankytojai „iššlavė“ per pirmą vakarą. Dėkojame UAB „Printėja“ už lankstumą ir pagalbą!

Be mūsų, trijų Kaišiadorių TVIC darbuotojų Viktorijos, Aurelijaus, Giedrės, rajoną pristatyti padėjo šauniosios merginos iš „Gyvo kalno“ Diana, Daina ir Deimantė Jakovlevos su savo sparnuotais augintiniais (jie buvo patys efektyviausi kviesliai į Paukščių festivalį!), geranoriškąja šakočių kepėja onute Raudeliūniene, nepailstančia Žaslių tradicinių amatų centro koordinatore Ilona Gabijoliene.

Darbo pakako visiems – tik spėk bendrauti su praeiviais, kviesti į renginius, pasakoti apie unikalius objektus, atsakinėti į smalsuolių klausimus. Vieni domėjosi Palaimintuoju, kiti gamtiniais objektais, atskiromis rajono vietovėmis, tačiau daugiausiai išgirdome frazių: „Noriu apsilankyti ten, kur dar nebuvau“. Dauguma ieško naujo, nepatirto, negirdėto. Mūsų rajonas tuo atžvilgiu labai dėkingas, nes šalia populiaresnių ir labiau žinomų 20-ties „taškų“, turime dar daugiau nei pusantro šimto lankytinų objektų, sodybų, pramogų. Tad mūsų „turizmo krepšio asortimentas“ labai spalvingas.

Sulaukėme atsiliepimų, kad naujus objektus atrasti paskatina ir savivaldybės įrengti nauji nukreipiamieji ženklai. Daugybė šeimų su mažais vaikais keliavo turizmo gatve, dauguma vaikučių pirmą kartą glostė gaidelį ir šilkaplunksnę vištaitę, pažadėjo atvykti į Paukščių festivalį, domėjosi stovyklomis bei edukacijomis, tad knygelė „Ką veikti su vaikais Kaišiadorių rajone“ buvo labai patogi priemonė.

Geltonragis onutės šakotis „kvietė“ į trečiąjį šakočių kepimo čempionatą bei edukacijas Žaslių amatų centre. Kaišiadorių rajonas gausus renginių. Kvietėm į Žiežmarius – Mažąją Lietuvos kultūros sostinę ieškoti Napoleono lobio, į Kaišiadorių geležinkeliu riedantį šimtmetį, Anūkų šventę, jubiliejinę Traktorių šventę, Amatų šventę Žasliuose, dviračių turą, bėgimą aplink Žaslių ežerą, naktinį liepos 6-osos bėgimą, žygius dviračiais bei kitus renginius.

Mūsų kampelį puošė sertifikuotos amatininkės Jurgitos Treinytės pagamintas lizdas, kuriame puikavosi kelios dešimtys jos kruopščiai numargintų margučių. – Žiūrėk, Kaišiadorims dar Velykos! – oi, ne, tai mes kviečiam surasti „Auksinį kiaušinį“ Paukščių festivalio veiklų margumyne.

Nemažai sulaukėme ir užsieniečių, kuriems labiausiai patiko gyvi paukščiai. Viena grupelė net surengė mini koncertuką su „Gyvo kalno“ sparnuočių mišriu choru, profesionaliai atkartodami paukščių balsus. „Gyvo kalno“ atstovė Daina Jakovleva puikiai jautėsi Daivos Maldžiuvienės pasiūtame paukščio kostiume, praeivius žaismingai kviesdama į festivalį. Per keletą dienų sulaukėme ir trumpo lietaus, ir vėjo gūsių, bet jautėmės saugiai tvirtoje uAB „7 verslai“ palapinėje – dėkojam už pagalbą verslininkui Aidui Ivoškai.

Giedrė Streikauskaitė
Kaišiadorių TVIC

G. Streikauskaitės, D. Jakovlevos, V. Kanapinskaitės nuotr.

Turizmo specialistė Viktorija padeda atrasti įdomybes Kaišiadorių krašte.
Turizmo specialistė Viktorija padeda atrasti įdomybes Kaišiadorių krašte.
Jurgitos Treinytės pagamintas lizdas su margučiais - kvietė į geltonąjį paukščių festivalį.
Jurgitos Treinytės pagamintas lizdas su margučiais - kvietė į geltonąjį paukščių festivalį.
comment Skaitytojų komentarai (0)

Taip pat skaitykite