Angle down Atgal

Norintiems įsigyti nekilnojamąjį turtą iš varžytinių bus siūloma paprastesnė tvarka

Vakar Seimas po pateikimo pritarė Teisingumo ministerijos parengtoms Civilinio kodekso ir Civilinio proceso kodekso pataisoms, kurios suteiks galimybę iš varžytinių įsigyti nekilnojamąjį turtą pasinaudojant skolintomis lėšomis.

Asmenys, norintys iš varžytinių įsigyti nekilnojamąjį turtą pasinaudodami skolintomis lėšomis, šiandien to padaryti negali, kadangi teisės aktuose nėra numatytos galimybės įkeisti tokį turtą, kol už jį nebus pilnai atsiskaityta.

„Paprastai varžytinėse parduodamas turtas jau yra įkeistas arba areštuotas, todėl iš varžytinių tokį turtą galima įsigyti tik už asmenines lėšas arba pasinaudojus skolintomis lėšomis, įkeičiant kitą turtą. Priėmus šias pataisas nekilnojamąjį turtą bus galima įsigyti paprasčiau,“ – sako teisingumo ministras Elvinas Jankevičius.

Civilinio kodekso projektu siūloma įtvirtinti, kad nekilnojamas daiktas, kurį norima įsigyti iš varžytinių, galėtų būti įkeičiamas pasinaudojant sąlyginės hipotekos institutu. Tokia sąlyginė hipoteka įsigaliotų nuo to momento, kai asmuo, įsigijęs nekilnojamą daiktą iš varžytinių, taptų šio daikto savininku.

Civilinio proceso kodekso pataisose yra numatyta, kad varžytinių laimėtojui, skolininko pasiūlytam pirkėjui ar skolininko turtą perimančiam išieškotojui, ketinantiems už įsigyjamą areštuotą turtą atsiskaityti skolintomis lėšomis, antstolis išduos nustatytos formos pažymą, patvirtinančią teisę įsigyti šį areštuotą turtą. Varžytinių laimėtojas, skolininko pasiūlytas pirkėjas ar skolininko turtą perimantis išieškotojas, pateikę pažymą kredito davėjui bei notarui, turės galimybę sudaryti sąlyginės hipotekos sandorį ir už įgyjamą turtą atsiskaityti skolintomis lėšomis.

Šios Teisingumo ministerijos siūlomos pataisos suteiks galimybę didesniam asmenų ratui įsigyti nekilnojamą turtą iš varžytinių bei efektyviau užtikrins tiek skolininko, tiek išieškotojo turtinių interesų apsaugą.

comment Skaitytojų komentarai (0)

Rekomenduojamas video turinys


Taip pat skaitykite