Ričardo Pasiliausko nuotraukos
Angle down Atgal

Nori dirbti be rūpesčių – laiku paruošk techniką

Liaudies išmintis byloja, kad roges reikia ruošti vasarą. Toks požiūris tinka bet kuriai technikai: paruošus ją iš anksto, nebus netikėtumų, kai ateis laikas dirbti.

Marijampolėje veikiančios uždarosios akcinės bendrovės „Linrama“ savininkas ir vadovas Linas Ramanauskas sako, kad pavasario pradžia – pats laikas ruošti darbui žolės priežiūros techniką. Firmos „Husqvarna“ technika prekiaujančios ir ją remontuojančios bendrovės vadovas iš daugiametės darbo patirties žino, kad žolės pjovimo sezonas daug kam vis dar ateina „netikėtai“, ir jei technikai prireikia serviso paslaugų, jo tuomet gali tekti ir palaukti...

Pasak L. Ramanausko, kai kuriuos žolės pjovimo technikos – traktoriukų, vejapjovių, žoliapjovių ir krūmapjovių (dar vadinamų „trimeriais“), vejos pjovimo robotų priežiūros darbus gali atlikti ir patys technikos savininkai.

Turintys traktoriukus patys gali pasitikrinti ir pasikeisti tepalus, patikrinti oro filtrą, diržų būklę, sutepti tepimo taškus. Jei tai nepadaryta rudenį, baigus žolės pjovimo sezoną, reikia išvalyti pjovimo korpusą. Po žiemos reikėtų patikrinti ir įkrauti akumuliatorių. Patariama šviežiu pakeisti ir benziną, likusį nuo praėjusio sezono, ar bent jau atskiesti jį šviežiu benzinu. Kai kurie variklių modeliai yra labai jautrūs senam, pastovėjusiam benzinui.

Benzininių vejapjovių savininkams L. Ramanauskas pataria prieš naują sezoną pakeisti variklio tepalą, patikrinto oro filtrą ir žvakes, apžiūrėti savaeigių vejapjovių diržus. Be abejo, patartina įpilti šviežio benzino.

Žoliapjovėms ir krūmapjovėms („trimeriams“) reikėtų pakeisti benziną, patikrinti kuro ir oro filtrus. Krūmapjovėms patartina sutepti reduktorių.

Išvardintus darbus ar bent dalį jų gali pasidaryti ir patys technikos turėtojai, bet yra ir tokių būtinų atlikti darbų, kuriuos padaryti gali tik servisas, turintis reikiamą įrangą ir specialistus.

Pavyzdžiui, traktoriukams prieš sezoną rekomenduotina pagaląsti peilį. Tai turėtų daryti specialistas, nes pagaląstą peilį reikia subalansuoti. Pagalandus nevienodai, nesubalansavus, peilis sukasi netolygiai, besisukdamas „muša“, o dėl to dyla guoliai.

Vejapjovėms prieš sezoną taip pat reikėtų pagaląsti ir subalansuoti peilį, be to, sureguliuoti apsukas. Apsukų reguliavimas aktualus ir „trimeriams“ – tik teisingai specialisto sureguliuotas prietaisas dirbs našiai ir nekels rūpesčių.

O štai turintys vejos pjovimo robotus juos prieš sezoną į servisą atgabenti turėtų dėl programinės įrangos atnaujinimo – patiems to padaryti nepavyks. Robotams reikėtų patikrinti ir akumuliatoriaus talpą – tai irgi daroma servise su specialia programėle.

Pasak L. Ramanausko, „Linramos“ servise tvarkoma ir remontuojama bet kokio amžiaus firmų „Husqvarna“, „Jonsered“, „Partner“ ir „McCulloch“ pagaminta technika. Servisas įsikūręs Marijampolėje, Vilkaviškio g. 57 (tel. (8 343) 51906).. Darbo dienomis klientai laukiami nuo 8 iki18 val. (be pietų pertraukos), šeštadieniais – nuo 8 iki 13 val. (sekmadienis išeiginė).

comment Skaitytojų komentarai (0)

Taip pat skaitykite