Angle down Atgal

Nominuotas mylimiausias šeimos verslas

Širvintų rajone, Musninkuose, įkurtas skintų gėlių ūkis „Gėlių Upė“ rugsėjo 27 d. tapo nominantu Vilniaus universiteto Verslo mokyklos organizuotame konkurse „Mylimiausias šeimos verslas“.

„Versli šeima“ iniciatyva, gyvuojanti jau ketvirtus metus, siekia skatinti šeimų verslumą. Šiais metais organizatoriai tęsė tradiciją ir lankėsi vis kituose miestuose, kad kuo daugiau šeimos verslų turėtų galimybę atvykti ir sužinoti daug aktualios informacijos, pabendrauti. Verslo mokykloje, kaip ir visame Vilniaus universitete, vadovaujamasi požiūriu, kad tiesiog būtina nuolat mokytis, tobulėti ir ieškoti naujų formatų. Dėl šios priežasties ir iniciatyva „Versli šeima“ kiekvienais metais yra vis kitokia, kelianti naujus klausimus ir ieškanti atsakymų. Vilniaus universiteto Verslo mokyklos vadovė ir šio renginio iniciatorė dr. Birutė Miškinienė drauge su savo komanda Lietuvoje kaskart atranda vis daugiau verslių šeimų. Ne išimtis ir Musninkuose įkurto skintų gėlių ūkio savininkai Angelina ir Dainius Kurauskai.

„Skiriamės nuo kitų ūkių tuo, kad auginame gėles skynimui ir viską pradėjome nuo apvalaus nulio“, – savo feisbuko paskyroje rašo ūkio savininkai. Tiek Angelina, tiek Dainius baigė mokslus, nesusijusius su gėlėmis. Bedirbdami darbus suprato, kad nori šiek tiek daugiau, nei turi: „Daugiau laisvės, daugiau meilės vienas kitam, daugiau oro (tiesiogine prasme)“.

Jie paliko miestą ir išsikraustė gyventi į kaimą, į tuščią sodybą su keliomis senovinėmis obelimis, jazminu ir alyvomis. Ten gimė jų dukrelės, ten gimė ir augo idėja įkurti gėlių ūkį. „Skintos gėlės mane sužavėjo dar ir dėl to, kad tai bene vienintelė ūkio šaka, kuri teikia tiek daug džiaugsmo ir susižavėjimo akims bei kitiems žmonėms. Panardinti nosį bijūnuose ar rožėse – ar gali būti geresnė motyvacija? Bent taip atrodė iš pradžių.. O juk tai kuo tikriausias žemės ūkis, kur gamta diktuoja savo sąlygas“, – rašo Angelina.

Jaunų verslininkų gėlių ūkyje galima surasti įvairių gėlių: ne tik įprastų jurginų, bijūnų, rožių, bet ir retų, mažai žinomų: dantikrapščių, gaivenių, morkų. „Devynios galybės augalų, kuriuos trečius metus asortimente stengiamės siaurinti ir išrinkti tas, kurios yra unikalios, senovinės, kvepiančios, arba atvirkščiai – naujoviškos sensacijos. Kiekvienais metais išnarstome geriausius pasaulio sėklų katalogus ir nebijome auginti tai, kas nauja ir lygiuotis į kitus panašius augintojus pasaulyje. Nes juk dėl to ir esame čia, kur esame. Dėl savo, o gal ir vaikų svajonių“, – pakylėtai rašo ūkio savininkė Angelina.

Pasak Angelinos, jų ūkio gėlės gali ir turi varžytis su atvežtinėmis. Kad ūkis klestėtų, savininkai patys labai daug dirba, įsiklauso į klientų pageidavimus, pristato tik kokybiškas gėles, bendradarbiauja su floristais.

„Mes mylim visus, kurie į mus kreipiasi gėlių, taip paremdami mūsų idėją ir mūsų smulkų šeimos ūkį, – rašo dėl gėlių pamišusi Angelina. – Esu dėkinga tiems, kurie mums rašo, tik nedėkinga sau, kad negaliu duoti auksinio patarimo, kaip pradėti panašų ūkį ir padaryti jį sėkmingu. Nes kiekvienas kelias yra labai skirtingas, o juo einantis taip pat. O mes vis dar juo einame, klystame, pasukame keliukais ir juos sujungiame. Taigi dar ir lengvai pamišusiu reikia būti!“

Savo ūkio kūrimo istorija feisbuko paskyroje dalinasi „Mylimiausias šeimos verslas“ nominantai Angelina ir Dainius Kurauskai ir nori įkvėpti kitus įgyvendinti savas svajones. „Ateitis priklauso nuo mūsų visų ir kiek žmogiški išliksim, kiek stipriai būsim emociškai išsilavinę. Ir tai dar sustiprino mūsų ūkio viziją – nešti emociją, gyventi kartu su gamta, megzti žmogiškus ir tikrus ryšius“, – po apdovanojimų apimta euforijos savo emocijomis linkėjo sau ir kitiems Angelina Kurauskienė.

comment Skaitytojų komentarai (0)

Taip pat skaitykite