Angle down Atgal

„Nikodemo Ivanausko keliais“

Taip vadinasi dailininkų pleneras, kuris liepos 11 dieną prasidėjo Paragiuose, Lazdynų Pelėdos memorialiniame muziejuje. Pleneras – dalis Lietuvos kultūros tarybos remiamo projekto „Sugrįžimas į Paragius“ . Visą savaitę čia vyraus kūrybinė atmosfera, o Paragių dvaras, parkas, istorija ir dabartis įkvėps čia kuriančius menininkus.

Lazdynų Pelėdos muziejaus vadovė Sandra Sakalauskienė sako, kad pleneru, organizuojamu kas dveji metai, siekia atgaivinti tradiciją, kurią kūrė rašytojų tėvas N. Ivanauskas. Siekiama, kad kiekvieno menininko teptuku „perpasakota“ istorija pasiektų vis kitą „klausytoją“. Tokiu būdu naujam gyvenimui būtų prikeltas ne tik tėvo Nikodemo Ivanausko, bet ir visos kūrybingos šeimos atminimas bei jų darbai.

Plenere pakviesti dalyvauti profesionalūs ir mėgėjai Lietuvos dailininkai tapytojai. Jie žada nutapyti bent po vieną darbą, susijusį su Lazdynų Pelėdos kūrinių personažais. Pasibaigus plenerui vertinimo komisija išrinks tris geriausius tapybos darbus. Laureatas bent vieną plenere nutapytą ir plenero pristatymo parodoje eksponuotą savo tapybos darbą padovanos Lazdynų Pelėdos muziejui.

Į plenerą atvyko 14 menininkų. Yra dalyvaujančių ne pirmą kartą, yra ir praėjusių plenerų konkursų laureatų. Menininkai į Paragius atvyko iš Vilniaus, Kauno, Panevėžio, Anykščių, Mažeikių.

Baigiamasis renginys penktadienį.

Daugiau trečiadienio, liepos15 d. VIENYBĖJE

comment Skaitytojų komentarai (0)

Taip pat skaitykite