Angle down Atgal

Niekšingas antivalstybinis pavyzdys

Tai yra skaitytojo nuomonė, už kurios turinį Etaplius.lt redakcija neatsako.

Lietuvos Respublikos Konstitucijos 139 str. pažymi: „Įstatymo nustatyta tvarka Lietuvos Respublikos piliečiai privalo atlikti karo ar alternatyviąją krašto apsaugos tarnybą. Lietuvos valstybės gynimas nuo užsienio ginkluoto užpuolimo – kiekvieno Lietuvos Respublikos piliečio teisė ir pareiga.“

Man, pragyvenusiam 80 metų, koktu klausytis kai kurių jaunuolių postringavimų, kad nėra už ką eiti tarnauti ir ginti savo šalį. Štai vienas jaunuolis kategoriškai atsisako tarnauti Lietuvos kariuomėnėje, susimoka baudą ir važiuoja į kitą šalį uždarbiauti. Tada kyla klausimas, kokioje šeimoje buvo auklėtas. O gal jo tėvas buvo taip vadinamas liaudies gynėjas "stribas" ir taip jį įšauklėjo, kad tėvynė ten kur geriau moka, o jeigu atsiranda koks pavojus tai šaliai, tai lengvai perbėga į kitą. Toks žmogus faktiškai tėvynės neturi.

Taip dabar galima sutikti nemažai tokių, kurie šaiposi iš sunkiai įškovotos Lietuvos nepriklausomybės, dar pasako, kad netokios Lietuvos norėjo. Matyt niekas tokiems jauniems piliečiams nepaaiškina, kad savo valstybę kuriame patys. Taigi kokią susikursime tokią ir turėsime.

Aš nuo pat vaikystės jau žinojau, kad būnant Lietuvos piliečiu privalai savo valstybę saugoti, o jeigu kas užpuola, tai ir ginti ją. Taip mane auklėjo mano tėvas, kuris buvo tarnavęs ulonų pulke Lietuvos kariuomėnėje. Atėjus laikui aš taip pat stojau į savanorius tam, kad visomis priemonėmis galėčiau saugoti ir ginti savo valstybę. Taigi supraskime, kad būdami savo valstybės piliečiais privalome saugoti ir ginti savo valstybę, savo tėvynę. Mes turime tik vieną tėvynę, čia prie Baltijos ir kitos mums niekas neduos.

Mes privalome čia gyventi, kurti ir stiprinti savo tėvynę, o atėjus laikui ir numirti čia, savo tėvynės žemėje.

comment Skaitytojų komentarai (0)

Taip pat skaitykite