Angle down Atgal

Nevalgote vakarienės? Atsargiai: galite priaugti svorio

Vakarienės nevalgymas gali potencialiai reikšti papildomus kilogramus jūsų figūrai, atskleidė naujas tyrimas, publikuotas recenzuojamame leidėjo „Multidisciplinary Digital Publishing Institute“ žurnale. 

Osakos universiteto mokslininkai įvertino 17 573 vyriškos lyties ir 8 860 moteriškos lyties studentų (vyresnių nei 18 metų) sveikatos įrašus trijų metų laikotarpiu ir padarė išvadą, kad tie tyrimo dalyviai, kurie reguliariai atsisakydavo vakarienės, buvo labiau linkę priaugti svorio ar būti nutukę.

Vakarienės nevalgymas buvo pagrindinis bendras rodiklis tarp 10,8 proc. vyriškos lyties ir 17,1 proc. moteriškos lyties tyrimo dalyvių, kurie tiriamuoju laikotarpiu priaugo svorio. Tyrimo išvadose skelbiama, kad vakarienės vengimas yra „labiau susijęs su vyrų ir moterų antsvoriu/nutukimu nei pusryčių ar pietų nevalgymas“.

Tie tiriamieji, kurie per trijų metų laikotarpį priaugo svorio, dažniau buvo vyresnio amžiaus, didesnio svorio, mažiau miegantys ir daugiau rūkantys bei nevalgantys ir pusryčių arba vakarienės.

Priešingai nei moteriškos lyties tyrimo dalyvės, svorio priaugę vaikinai studentai taip pat buvo labiau linkę valgyti vėlesniu laiku nei tie, kurie svorio nepriaugo, tuo atveju, kai jie vakarienės nepraleisdavo.

Vis dėlto, vakarienės nevalgantys abiejų lyčių atstovai vidutiniškai priaugo 10 proc. ar daugiau kūno masės arba turėjo antsvorio.

Mokslininkai kol kas negali paaiškinti, kodėl vakarienės nevalgymas gali turėti įtakos svorio augimui, tačiau jie iškėlė hipotezę, kad toks ryšys gali pasireikšti dėl „papildomų kalorijų suvartojimo“ esant nesureguliuotam apetitui. Kitais žodžiais tariant, vakarienės nevalgymas gali reikšti, kad žmogus vėliau suvalgys daugiau maisto nei įprastai.

Parengta pagal Fox News

comment Skaitytojų komentarai (0)

Sponsored video

Taip pat skaitykite