Angle down Atgal

Neturite batų apkaustų? Kitos veiksmingos priemonės, mažinančios tikimybę paslysti

Žiemą slidūs šaligatviai – menkas džiaugsmas. Paslydus ant ledo, galima patirti rimtų traumų ir atsidurti ligoninėje. Viena patikimiausių apsaugų yra batų apkaustai nuo slydimo. Ką daryti, jeigu apkaustų neturite? Paruoškite avalynę išėjimui į lauką.

Gumos klijų ir druskos mišinys 

Grublėtas batų padas padės jaustis saugiau einant slidžiu šaligatviu. Greitas sprendimas – gumos klijų ir druskos mišinys. Sumaišę druską ir klijus mišinį keliomis linijomis tepkite ant batų pado. Nelygus padas suteiks daugiau stabilumo, o druska aptirpdys sniegą ir ledą po kojomis.  

Šlifavimo popierius 

Lygaus pado batai slysta labiausiai, todėl sukurkite nusidėvėjimo efektą. Smulkiagrūdžiu šlifavimo popieriumi ar kempinėle patrinkite padą jį pašiaušdami. Nepiktnaudžiaukite – padą turite tik šiek tiek pašiaušti, kad jis nebebūtų lygus, o ne stipriai nutrinti. Su žeme besiliečiančios vietos bus grubesnės ir pagerins sukibimą su paviršiumi.  

Izoliacinė juosta 

Lipni juosta gali apsaugoti nuo traumos kritus paslydus. Ant batų pado prilipinkite dvi X forma sukryžiuotas ir per visą padą ištemptas juostas. 

Pleistrai 

Sumažinti batų slidumą galima ir paprastais pleistrais. Keletą jų juostelių priklijuokite ant padų kaskart eidami į lauką.

comment Skaitytojų komentarai (0)

Rekomenduojamas video turinys


Taip pat skaitykite