REDAKCIJA REKOMENDUOJA
SUSIJĘ STRAIPSNIAI
Kultūra2017 m. Balandžio 28 d. 17:08

Netradicinio mokymo(si) diena ir XVII Jurginės bei Atvelykis Raudėnuose

Šilalė

Budintis BudėtojasŠaltinis: Etaplius.lt


1084

2017 metų, balandžio 21 dieną Šilalės kultūros centro folkloro ansamblių „Gers smuoks“ ir „Smuokiuka“ dalyviai,   NVŠ „Etnokultūros dirbtuvės“ gavėjai bei Šilalės rajono Laukuvos Norberto Vėliaus gimnazijos 5 kl. mokiniai (mokytoja O. Jogminienė),vyko į tradiciniu tapusį  renginį „ Jurginės bei Atvelykis“ Raudėnuose.

Jurginių diena, kaip visada, buvo turtinga ir netradicinių pamokų, ir šventiškų apeigų, ir pažintinių veiklų, ir folklorinių šokių, ir vietos įstaigų bendradarbiavimo, ir visų susirinkusiųjų geros nuotaikos bei aktyvaus nusiteikimo.

Nuo pat ryto Raudėnų mokykloje-daugiafunkciame centre susirinkę raudėniškiai ir svečiai, tiek mokiniai, tiek mokytojai ir kultūros darbuotojai „prisijaukino“ mokyklos erdves atlikdami kūrybiškas užduotis, susipažino pristatydami koncertinius pasirodymus ir dalyvaudami žaidimuose, prisiminė Atvelykio tradicijas, pasinėrė į netradicinio mokymo(si) veiklas, integruojančias įvairaus amžiaus mokinius bei įtraukiančias aktyvias formalaus ir neformalaus ugdymo formas.

Nors visą Jurginių šventę laistė „dangaus krapyla“, apeigos buvo atliktos sąžiningai ir atsakingai – žiemkenčiai aplankyti, gyvuliai apsmilkyti ir į pirmąją žalumą išvaryti, laimės pilni svogūnai pasodinti, vaismedžiai pažadinti. Tik jurginėjimas neužtruko – pasisotinę pirmąja šį pavasarį lauke kepta kiaušiniene, žemaitišku kastiniu, žolelių arbata vėl visi susirinko mokykloje. Čia Raudėnų bibliotekos bibliotekininkė Danutė Slavinskienė supažindino su projekto „Susipažinkim su Šiaulių rajonu kitaip“ metu sukurtu ir interneto actionbound.com žaidimo platformoje (bei Šiaulių rajono savivaldybės, ŠRSVB interneto svetainėse) publikuotu edukaciniu žaidimu, apimančiu 12 Šiaulių rajono lankytinų turistinių vietų virtualių maršrutų, iš kurių vienas veda per Raudėnų miestelio lankytinas vietas. Visi dalyviai, susiskirstę į 6 grupes, įsirašę bei telefonuose aktyvavę mobiliąsias programėles, noriai ir smalsiai keliavo fiksuotu maršrutu ir stengėsi atlikti visas užduotis. Edukaciniame žaidime nugalėjo jaunimo komanda iš Šilalės kultūros centro.

Kartu ir svečiai, ir namiškiai vykdė ir dar vieną užduotį, pavadintą „Akcijos „Darom“ idėjų bankas“: kiekviena komanda pristatė savo siūlymus/matymus/idėjas ir kt., kur, kaip, ką, kodėl būtų galima įrengti, pakeisti, sutvarkyti, papuošti, padaryti Raudėnų lauko ir vidaus erdvėse. Prisibėgioję lauke, visi ilsino kūnus ir mankštino protus mokydamiesi-žaisdami mokomąjį pačių raudėniškių sukurtą edukacinį stalo žaidimą „Išminties gyvatė“. Čia ir vėl pergalės vainiku puošėsi šilaiškių komanda. Po sočios „šilkinės“ košės vakarienės Raudėnų kultūros namuose, grojant šauniems muzikantams Dianai ir Albertui Martinaičiams bei Dianai ir Arūnui Vaičeliams iš Šiaulių, renginių dalyviai smagiai, energingai ir trankiai trypė folklorinių šokių vakaronėje.

Ilga ir aktyvi diena, užsibaigusi tik 23 val., neprailgo: viena kitą keičiančios įvairios užduotys ir su mokymusi, žaidimu, formaliu ir neformaliu ugdymu susipynusios veiklos ne tik praturtino tradicinį mokymąsi, bet ir dar kartą patvirtino, kad toks pažinimas, nors ir momentinis, suvienija ir skirtingų amžių, ir skirtingų sričių, ir skirtingų galimybių dalyvius, mokomosiomis priemonėmis paverčia ir kasdienes erdves, ir daiktus, turi prasmę ir padeda siekti bendrų tikslų.

Ilona Raudonienė, Šilalės r. sav. kultūros centro folkloro ansamblio „Gers smuoks“ vadovė



REDAKCIJA REKOMENDUOJA