Netikėtas radinys musgaudyje pavirto į gelbėjimo operaciją

Telšiai
Socialinių tinklų nuotr.
Reporteris Inga Etaplius žurnalistas
Šaltinis:  Etaplius.lt

Mažeikiškių pora nuo mirties išgelbėjo šikšnosparnį. Į Raudonąją knygą įtrauktas gyvūnas buvo įstrigęs lipniame musgaudyje.

Netinkamoje vietoje pakabintame musgaudyje, kaip paaiškėjo, įstrigo Rudasis ausylis. Ši šikšnosparnių rūšis yra saugoma.

Gyvūną išgelbėjo gamtininkas Deividas Makavičius. Tiesa, iki kol sulaukė pagalbos gyvūnas spėjo susižeisti – jis nusikramtė dalį savo ausies.

„Nukentėjo kairioji ausis, nes jis pats ją gana stipriai apsikandžiojo bandydamas išsilaisvinti per naktį ir iki išgelbėjimo operacijos... “, – apie nelaimėlio būklę pranešė Deividas.

Šikšnosparnį galiausiai pavyko išnarplioti iš musgaudžio. Šiuo metu gyvūnas jaučiasi gerai.

Gamtininko teigimu Rudasis ausylis jau pradėjo ėsti. Tačiau į laisvę gyvūnas dar nepaleistas.

Jam teks iš naujo įprasti gyventi ir orientuotis gamtoje netekus dalies ausies.

„Maitinasi gerai, augina poodinį riebalų sluoksnį ilgos žiemos periodui. Apsiskraido, bando priprasti prie 80 proc. (dėl dalies ausies netekties) echolokacijos orientacijos“, – teigė Dėividas.

Rudasis ausylis yra vidutinio dydžio, labai ilgomis ausimis, sėslus šikšnosparnis. Gyvena miškuose, parkuose, soduose, gyvenvietėse. Slepiasi medžių drevėse, inkiluose, palėpėse, sienų plyšiuose, bažnyčių bokštuose. Šikšnosparnių kaimynystė labai naudinga, jie minta vabzdžiais ir kenkėjais.

Gamtininkai primena, kad net musgaudžiai gali tapti mirtini spąstai ir primena, kad juos kabinti vertėtų taip, kad nekeltų pavojaus kitiems gyvūnams.