Angle down Atgal

Netikėtas muzikinis susitikimas Šiauliuose – lūpinė armonikėlė ir simfoninis orkestras

2019 m. rugpjūčio 9 d., penktadienį, 18 val. Chaimo Frenkelio vilos parke (Vilniaus g. 74, Šiauliai) vyks koncertas „Vasaros nakties muzika“, kurio metu scenoje pasirodys lūpinės armonikėlės virtuozas Gianluca Littera (Italija) ir Klaipėdos muzikinio teatro simfoninis orkestras. Dirigentas Robertas Šervenikas.

XVI tarptautinis Chaimo Frenkelio vilos vasaros festivalis įgavo pagreitį ir rugpjūčio mėnesį šiauliečiams bei miesto svečiams pristato spalvingą programą, leisiančią kiekvieną savaitę pasinerti į naujus atradimus.

Lūpinė armonikėlė Lietuvoje nėra labai populiarus instrumentas, o ir daugelis ją pažįsta tik iš filmų, nesusimąstydami, kad ja galima groti ir klasikinę muziką ar džiazą. Tad penktadienį svečias iš Italijos – lūpinės armonikėlės virtuozas Gianluca Littera – pasistengs įtikinti, kad šis muzikos instrumentas gali garbingai skambėti netgi su simfoniniu orkestru.

Nuo paauglystės susižavėjęs lūpine armonikėle, šiandien G. Littera yra vienas iš nedaugelio solistų pasaulyje, lūpine armonikėle atliekantis klasikinę ir džiazo muziką. Jį nuolat kviečia koncertuoti įvairūs orkestrai ir muzikos festivaliai, atlikėjas yra įrašęs keletą kompaktinių ploštelių, kurios sulaukė nemažo visuomenės bei kritikų dėmesio.

Kartu su Klaipėdos valstybinio muzikinio teatro orkestru G. Littera Chaimo Frenkelio vilos vasaros festivalio scenoje atliks D. Spivakovski’io Koncertą lūpinei armonikėlei ir orkestrui, N. Paganini’io Kapričą Nr. 24 lūpinei armonikėlei ir orkestrui. Taip pat skambės F. Mendelssohn’o siuitos „Vasarvidžio nakties sapnas“ dalys, E. Balsio, P. Mascagni’io kūriniai.

Koncerto dirigentas, Lietuvos nacionalinės kultūros ir meno premijos laureatas, festivalio meno vadovas Robertas Šervenikas kalbėdamas apie artėjantį koncertą, kurį išvys Šiaulių ir Klaipėdos publikos, yra užsiminęs, kad išgirsti, kaip skamba lūpinė armonikėlė ir orkestras bus įdomu bei netikėta net ir profesionalams.

Gaivaus muzikos gūsio pasirodymas vyks išskirtinėje Chaimo Frenkelio vilos parko erdvėje, kur visą vasarą žydi tūkstančiai rožių žiedų. Festivalio organizatorius – Šiaulių „Aušros“ – norėdamas, kad lankytojų patirtis muziejuje taptų dar įsiminitinesnė, kviečia prieš pasirodymą į nemokamą ekskursiją. Lankytojai, įsigyję bilietus į koncertą „Vasaros nakties muzika“, 17 val., prieš pasirodymą, kviečiami nemokamai apžiūrėti Chaimo Frenkelio viloje veikiančią parodą „Rožės kodas“. Muziejaus gidas papasakos apie parodos eksponatus ir jų istorijas, rožės reikšmę skirtingose religijose, Europos kultūroje. Norintieji galės pasigaminti rožės formos papuošalą iš odos. Dalyvių skaičius ribotas.

Kitą savaitę, rugpjūčio 13 d., antradienį, 18 val. Chaimo Frenkelio vilos vasaros festivalį tęs „Knygos teatro“ spektaklis vaikams „Trumpos istorijos apie...“.

Bilietus galima įsigyti visose TICKET MARKET kasose, PayPost skyriuose, internetu ir Chaimo Frenkelio viloje.

Organizatorius – Šiaulių „Aušros“ muziejus. Pagrindiniai rėmėjai: Lietuvos kultūros taryba, Šiaulių miesto savivaldybė. Rėmėjai: UAB „Sabalin“, AB spaustuvė „Titnagas“, UAB „Televizijos ir ryšio sistemos“. Pagrindiniai informaciniai rėmėjai: LRT.lt, žiniasklaidos grupė „Etaplius“. Informaciniai rėmėjai: „Šiaulių kraštas“, Šiaulių apskrities televizija, radijas RS2. Draugai: gėlių ir dovanų salonas „Dabija“, Žemaičių muziejus „Alka“.

comment Skaitytojų komentarai (0)

Taip pat skaitykite