Angle down Atgal

Neteisėtoje rinkoje siūlomi padirbti ir pavojingi gyvybei benzodiazepinai

Departamentas informuoja, kad Jungtinės Karalystės nelegalioje rinkoje platinamos padirbtos diazepamotemazepamo ir alprazolamo tabletės, kurių sudėtyje rasta pavojingų sveikatai neteisėtų benzodiazepinų ar jų analogų, ar kitų pavojingų medžiagų, neskirtų naudoti medicinoje.

Atliktų toksikologinių tyrimų duomenimis – šios padirbtos  tabletės, susijusios su sunkiais apsinuodijimo ir mirties atvejais Jungtinėje Karalystėje.

Benzodiazepinų klastotės yra platinamos nelegalioje rinkoje, dažniausiai mėlynos spalvos, nudažančios vartotojo burną, ir žymimos kaip „DAN 5620“ (vienoje tabletės pusėje) ir „10“ (kitoje tabletės pusėje), taip pat „T-20“, „TEM 20“, „Bensedin“, „MSJ“. Šių tablečių sudėtyje rasta tokių naujų neteisėtų benzodiazepinų kaip flubromazolamas, flualprazolamas ir etizolamas, kurie yra labai pavojingi, jų lengva perdozuoti bei sukelti ūmų apsinuodijimą, ypač vartojant kartu su alkoholiu ar opioidais.

Minėtos tabletės dažniausiai buvo supakuotos lizdinėse plokštelėse (blisteriuose) arba vaistų buteliukuose, imituojant vaistinius preparatus. Ant pakuočių buvo nurodyta klaidinanti informacija, kad tabletėse yra tam tikra diazepamo (dažnai parduodamo kaip  „Valium“) arba alprazolamo (dažnai parduodamo kaip „Xanax“) dozė, tačiau šių medžiagų nerasta nė vienoje iš parduodamų benzodiazepino preparatų klastočių.

Suklastotų tablečių stiprumas ir sudedamosios dalys labai skiriasi, todėl žmonės, vartojantys neteisėtus benzodiazepinus, negali būti tikri, dėl jų stiprumo ir sudėties, todėl net ir labai mažos dozės gali būti mirtinos ir kelti didelę perdozavimo riziką.

Rekomenduojama psichotropinius vaistinius preparatus įsigyti tik autorizuotose vaistinėse.

Departamentas įspėja, kad vartodami narkotines ir psichotropines medžiagas, rizikuojate pakenkti centrinės nervų sistemos ir psichinių bei gyvybinių funkcijų veiklai.

comment Skaitytojų komentarai (0)

Taip pat skaitykite