Angle down Atgal

Neteisėtai į Lietuvą patekę irakiečiai pasiprašė prieglobsčio

Ignalinos rajone pasieniečiai sulaikė neteisėtai į Lietuvą patekusius 3 Irako piliečius. Šie Lietuvoje pasiprašė prieglobsčio.

Antradienį sieną su Baltarusija saugančių Ignalinos pasienio rinktinės Tverečiaus pasienio užkardos pareigūnų maršrutas vedė pro Ignalinos rajono Lazinkų kaimą. Jis yra šalia sienos. Vieno iš namų kieme VSAT patruliai pastebėjo tris įtartinus asmenis. Pasieniečiai jų paprašė pateikti asmens tapatybės dokumentus. Šie ištiesė Irako piliečių pasus, kuriuose nebuvo Šengeno vizų, suteikiančių teisę jų savininkams teisėtai atvykti ir būti bendrijos erdvėje.

Pradėjo aiškėti, kad 20-ies ir 46-erių vyrai bei kartu buvęs nepilnametis į Lietuvą pateko neteisėtai. Migrantai turėjo kuprines su asmeniniais daiktais.

VSAT pareigūnams jie negalėjo nurodyti konkrečios vietovės, kur nelegaliai kirto valstybės sieną. Pasieniečiai su tarnybiniu šunimi patikrino kelis kilometrus arčiausiai nuo Lazinkų esantį sienos su Baltarusiją ruožą, tačiau valstybės sienos kirtimo pėdsakų nerasta.

Sulaikyti neteisėti migrantai tą pačią dieną pateikė prašymus dėl laikino prieglobsčio suteikimo Lietuvoje. Dėl to Ignalinos pasienio rinktinės pareigūnai užpildė reikiamus dokumentus ir pateikė juos Migracijos departamentui sprendimui priimti.

Irakiečius VSAT pareigūnai laikinai apgyvendino Švenčionių pasienio užkardoje, kur yra specialios patalpos tokiems asmenims.

comment Skaitytojų komentarai (0)

Taip pat skaitykite