Angle down Atgal

„Neringos žygis“ kvies pažinti Kuršių nerijos gamtą

Pajūryje šiltąjį sezoną rugsėjo 16 dieną užbaigti kviečia pirmojo „Neringos žygio“ organizatoriai. Tikimasi, kad į vieną iš keturių skirtingų jūros pakrante bei Neringos miškais vedančių trasų (10, 25, 50 ir 75 km) pėsčiomis pasileis keletas tūkstančių žygeivių. Savo jėgas išbandyti kviečiami tiek visiški naujokai ir šeimos su mažais vaikais, tiek ir užkietėję žygių dalyviai, savomis kojomis išvaikščioję ilgiausius atstumus.

„Žygis pėsčiomis - puikus laiko praleidimo būdas, tinkantis visiems, net ir aktyviai nesportuojantiems, o rugsėjo 16 diena laikoma ir vienu iš paskutinių šiltojo 2017 metų sezono savaitgaliu. Tikriausiai sunku ir sugalvoti geresnį sezono uždarymo būdą“, - sakė renginį organizuojančios asociacijos „Savas miestas“ atstovė Giedrė Bernotaitė, pridurdami, kad į žygį dalyviai gali pasiimti ir gerai besielgiančius keturkojus draugus.

Lietuvoje vis labiau populiarėjantys žygiai pėsčiomis laikomi itin draugiški visiems gyventojams, nepaisant fizinio pasiruošimo ir turimos kompanijos.

Pirmojo „Neringos žygio“ dalyviai į trasą išeis iš Nidos. Čia jie ir sugrįš, įveikę savo pasirinktą distanciją. Šiuo metu organizatoriai dar tikslina trasų kontūrus, bet jau aišku, kad jos drieksis gražiausiomis Kuršių nerijos vietomis bei pro žymiausiu Neringos gamtos bei kultūrinius objektus. Dalyviai galės susipažinti su įvairiomis krašto legendomis ir padavimais. Išskirtinio žavesio žygiui suteiks ir gaivus jūros oras bei ošiantys spygliuočių miškai.

Neringos meras Darius Jasaitis su džiaugsmu priėmė šią organizatorių iniciatyvą ir tikina, kad renginio dalyviai liks sužavėti vietinės gamtos ir namo sugrįš pasisėmę naujų jėgų bei energijos.

„Dažnai kartojame, kad Neringa yra lyg sanatorija po atviru dangumi, o aktyviai leidžiamas laisvalaikis suteikia galimybę mums įsisavinti visa tai, ką Kuršių nerija mums dovanoja geriausio. Neringoje, net ir leisdamas laiką aktyviai, atnaujinsite išeikvotą energiją, suaktyvinsite medžiagų apytaką ir sustiprinsite imuninę organizmo sistemą, nes mūsų kurorto išskirtinumas prasideda jau nuo oro, kupino naudingų mikroelementų. Nepamirškime ir nuostabaus Kuršių nerijos kraštovaizdžio poveikio - rudens mėnesiais aprimusi ir gražiausiomis spalvomis pasipuošusi pusiasalio gamta suteiks jėgų ir įkvėpimo. Ne veltui kurorto šūkis skelbia, kad Neringa yra legenda, kuri įkvepia“, - sakė Neringos meras, pridurdamas, kad džiaugiasi jog asociacija „Savas miestas“ ėmėsi organizuoti „Neringos žygį“ ir padės lietuviams atrasti šį išskirtinį kraštą.

Visus renginio dalyvius organizatoriai žada palydėti išskirtinėmis Neringos legendomis ir pasakojimaisi, kurie suteiks įkvėpimo sukurti ir savas. Jie bus supažindinti su jūros slibinu, nuo kurio gelbėdama Neringa supylė smėlio kopas. Išgirs ir apie Bangpūčio pavydą bei kitų mitinių Kuršių nerijos būtybių istorijas.

Pasak organizatorių, keturios skirtingos distancijos pasirinktos neatsitiktinai. 10 km skirta daugiausia pradedantiems žygeiviams, taip pat šeimoms su mažais vaikais. Tai daug jėgų nereikalaujantis atstumas. 25 km dažniausiai renkasi draugų kompanijos, kuriems 10 km pasivaikščiojimas yra per trumpas, o 50 km jau per rimtas iššūkis. 50 ir 75 km distancijas itin mėgsta jau ne pirmame žygyje dalyvaujantys aktyvaus laisvalaikio mėgėjai. Čia jau reikia atidesnio pasiruošimo, tinkamos avalynės, drabužių.

Visgi organizatoriai ramina, kad pervertinę savo jėgas nebus palikti likimo valiai. Visi dalyviai galės išsikviesti pagalbą, kuri juos parveš į starto vietą. Dalyvių laukia ir poilsio punktai, trasoje vanduo, o ilgųjų distancijų dalyvių ir maitinimas.

comment Skaitytojų komentarai (0)

Rekomenduojamas video turinys


Taip pat skaitykite