Angle down Atgal

Neringoje diegiami tvarūs logistikos sprendimai

Neringos savivaldybėje, įgyvendinant projektą „CO2 mažinimas logistikoje,“ nuo 2016 metų buvo ieškoma tvarių transporto logistikos sprendimų. Triukšmo ir oro užterštumo ir automobilių srautų mažinimas – tai tik keletas veiksnių, kurių pokyčiai teigiamai paveiks Neringos gyventojų gyvenimo kokybę, kurorto svečių poilsį bei unikalią Kuršių nerijos gamtą. Bendradarbiaujant su projekto partneriais ir ekspertais, dalijantis kitų šalių gerąja patirtimi, atsižvelgiant į Neringos geografinės padėties specifiką, buvo parengtas konsoliduotų prekių pristatymo modelis.

Neringos savivaldybė iš projekto lėšų įsigijo elektra varomą transporto priemonę – Nissan e-NV200, kuri bus naudojama konsoliduotam prekių pristatymui. Planuojama, jog jau 2019 m. antrąjį pusmetį ši transporto priemonė bus pristatyta bei realiai įgyvendinamas konsoliduotas prekių pristatymo modelis Neringoje. Remiantis atlikta doc. dr. J. Matijošiaus analize, pakeitus trijų didžiausių viešojo sektoriaus įstaigų transporto priemones, naudojamų darbo priemonių ir prekių pristatymui Neringoje, vienu elektromobiliu, metinė CO2 emisija bus sumažinta bent 0,184 tonos bei reikšmingai taupomis prekių pristatymo sąnaudos.

Neringos savivaldybė, dalyvaudama projekte „CO2 mažinimas logistikoje“, siekia savo pavyzdžiu paskatinti vietos gyventojus ir verslą rinktis aplinkai draugiškesnes transporto priemones ir diegti pažangesnius bei darnesnius sprendimus logistikos srityje. Mažiau taršių transporto priemonių naudojimas yra viena iš darnios miestų plėtros priemonių, kuria siekiama mažinti oro užterštumą, triukšmo lygį, transporto srautus bei gerinti gyvenimo kokybę Neringoje. Šis projektas yra kompleksinių veiksmų, vykdomų Neringos savivaldybės, dalis – kartu plečiamas elektros įkrovimo stotelių tinklas, diegiamos išmanaus parkavimo sistemos ir įgyvendinamos kitos darnaus judumo priemonės.

Daugiau informacijos apie projektą suteiks Neringos savivaldybės administracijos Verslo ir strateginės plėtros skyriaus vedėja Vilma Kavaliova, tel. 8 (469) 51259, el. p. vilma.kavaliova@neringa.lt arba Verslo ir strateginės plėtros skyriaus vyriausiosios specialistė Gabrielė Martusevičienė, tel. 8 (469) 51261, el. p. gabriele.martuseviciene@neringa.lt. Projekto naujienas sekite internetino svetainėje - http://lcl-project.eu/news/

Šis pranešimas parengtas naudojant Europos Sąjungos finansinę paramą. Už šio pranešimo turinį atsako Neringos savivaldybės administracija. Jokiomis aplinkybėmis negali būti laikoma, kad jis atspindi Europos Sąjungos nuomonę.

comment Skaitytojų komentarai (0)

Taip pat skaitykite