Neringoje aptartas vasaros sezonas - daugiausia problemų kėlė didėjantis automobilių skaičius

Klaipėda
Reporteris Inga Etaplius žurnalistas
Šaltinis:  Etaplius.lt

Apžvelgiant praėjusį vasaros sezoną konstatuota, kad didžiausia problema Neringoje buvo – automobilių statymas. Šią problemą įtakojo tai, kad į kurortą vasaros sezono metu kasmet atvyksta vis daugiau mechaninių transporto priemonių.

Siekdama rasti sprendimo būdus vasarą kilusioms problemoms, Neringos savivaldybė inicijavo kurorte veikiančių įstaigų ir institucijų pasitarimą. Savo pastebėjimais taip pat dalinosi Kuršių nerijos nacionalinio parko direkcija, Neringos policijos komisariatas, Neringos priešgaisrinė gelbėjimo tarnyba, VSAT Pakrančių apsaugos rinktinės Neringos užkarda, AB „Smiltynės perkėla“ ir kitų įstaigų atstovai.

Pasitarimo metu vieningai sutarta, kad šią vasarą buvo stebimas kurorto lankytojų gausėjimas, o dažniausios problemos - automobilių statymo taisyklių pažeidimai, atsiradę dėl didėjančio transporto priemonių srauto.

Didžiausias automobilių srautų didėjimas vietinės rinkliavos už įvažiavimo į Neringą sistemoje fiksuojamas pavasario-vasaros mėnesiais - laikotarpyje nuo gegužės 1-osios iki rugpjūčio 31-osios. Užfiksuota, kad šiais metais įvažiavo beveik 17 tūkst. vietinę rinkliavą už įvažiavimą į Neringą mokančių transporto priemonių daugiau nei praėjusiais.

Automobilių srautų didėjimą pastebi ir „Smiltynės perkėla“

„Automobilių srautai didėjo pastaruosius kelis metus, nepaisant gausėjančių alternatyvaus atvykimo būdų, pavyzdžiui, šią vasarą reguliariais vandens maršrutais į Neringą laivai plukdė net penkiomis kryptimis. Paslaugas jau trečius metus siūlė „Pajūrio ekspreso“ traukiniai“, - pastebi Neringos savivaldybės meras Darius Jasaitis.

Didėjančius transporto priemonių srautus fiksuoja ir AB „Smiltynės perkėla“ - šiais metais perkelta 4 procentais daugiau automobilių nei praėjusiais metais.

Anot Neringos savivaldybės mero D. Jasaičio, jei mechaninių transporto priemonių srautai ir ateityje didės, automobilių statymo problema taps sunkiai išsprendžiama, nes visoje Kuršių nerijoje yra ypatingai ribotos galimybės plėsti stovėjimo aikštelių infrastruktūrą.

Didžiausios automobilių statymo problemos fiksuotos Nidoje. Šioje gyvenvietėje iš viso yra 538 vietos automobiliams statyti, į šį skaičių patenka ir daugiabučių namų kiemai. Didžiausia automobilių aikštelė Nidoje šiuo metu gali talpinti 145 automobilius. Ateityje ją ketinama plėsti, įrengiant kelių lygių automobilių statymo zoną, tačiau tai esamą problemą spręs tik iš dalies.

Didesnis dėmesys skirtas automobilių statymo kontrolei

„Neringos savivaldybė šiais metais gavo 801 pranešimą dėl automobilių parkavimo, pažeidžiant Neringos savivaldybės tarybos sprendimu patvirtintą rinkliavą už stovėjimą mokamose aikštelėse ir Nidos gyvenvietės kiemuose, kuriuose nustatytos rezervuotos stovėjimo vietos. Dėl jų yra pradėta administracinio nusižengimo teisena. Praėjusiais metais tokių pranešimų gauta – 360“, - reziumuoja Neringos savivaldybės administracijos direktoriaus pavaduotojas Sigitas Šveikauskas.

Apie tai, kad šiais metais buvo daugiau problemų, įtakotų didėjančių automobilių srautų, patvirtina ir Neringos policijos komisariato atstovai. Šiais metais pažeidusiems nustatytas automobilių statymo tvarkas surašyti 362 protokolai, kai praėjusiais – 157.

Daugėjo ir KNNP lankymo taisyklių pažeidimų

Eismo organizavimo ir automobilių statymo problemos praėjusią vasarą susidarė ir krašto kelyje Smiltynė-Nida, ties Naglių gamtinio rezervato pažintiniu taku. Kurorto lankytojai šioje vietoje nevengė pažeisti ne tik Kelių eismo taisykles, bet ir Kuršių nerijos nacionalinio parko lankymo, automobilius statydami ne ant kietosios kelio dangos.

Gausėjant lankytojų srautams, daugėjo ir kitų Kuršių nerijos nacionalinio parko lankymo taisyklių pažeidimų, pavyzdžiui, gausėjo žmonių apsistojančių kemperiais ir palapinėmis tam neskirtose vietose. Daug pažeidimų fiksuota Parnidžio gamtovaizdžio draustinyje.

Spendžiant automobilių statymo problemą, Neringos savivaldybės administracija siūlo didesnį dėmesį skirti Neringos darnaus judumo plano sprendinių įgyvendinimui, dar kartą kreiptis į neeksploatuojamų automobilių stovėjimo aikštelių savininkus dėl veiklos atnaujinimo ir teritorijos naudojimo pagal paskirtį bei svarstyti kitas priemones.

Siekiant užkirsti kelią daromiems teisės pažeidimams aplinkosaugos srityje, kreiptis į Aplinkos ministeriją dėl papildomų Aplinkos apsaugos departamento darbuotojų komandiravimo į Neringą liepos-rugpjūčio mėnesiais. Pasitarimo dalyvių nuomone, didesnis dėmsys turi būti skiriamas Kuršių nerijos nacionalinio parko lankymo taisyklių viešinimui.