Nerijus Cesiulis pratrūko: „Ar „vykti į komandiruotę“ reiškia „vykti atostogauti“?“

Alytus
N. Cesiulio feisbuko paskyros nuotr.
Reporteris Monika Etaplius žurnalistas
Šaltinis:  Etaplius.lt

Alytaus miesto meras Nerijus Cesiulis savo socialinio tinklo „Facebook“ paskyroje pasidalijo mintimis apie savo ir kitų tarybos narių išvykas į užsienį darbo reikalais. Meras retoriškai klausia, ar „vykti į komandiruotę“ reiškia „vykti atostogauti“, o apie tai prašneko po to, kai vienoje Alytaus žiniasklaidos priemonėje pasirodė dažnas mero keliones kritikuojantis straipsnis.

„Kiek už mero komandiruotes sumoka gyventojai?

Ar "vykti į komandiruotę" reiškia "vykti atostogauti"?

Apie savo ir kitų tarybos narių keliones į užsienį darbo reikalais girdžiu daug interpretacijų. Labai dėl to nesmagu. Ypač šiandien. Todėl noriu pasiaiškinti mane išrinkusiems alytiškiams, nes tai, ką skaitote, yra grynas melas.

Pirmadienį ir antradienį buvau Briuselyje. Ši komandiruotė kainavo nei daug, nei mažai - nieko. Skrydžio ir apgyvendinimo išlaidas apmokėjo Lietuvos savivaldybių asociacija. Tik už draudimą reikėjo sumokėti 4 eurus.

Kartu skrido dar 22 miestų ir rajonų merai - dėl regionų stiprinimo, žaliosios ekonomikos skatinimo, buvo pristatytos galimybės ES paramai gauti, keitėmės ES remiamų projektų įgyvendinimo patirtimis ir daug kitų mūsų miestui gyvybiškai svarbių klausimų. Jeigu tai yra atostogos - ačiū, aš noriu dirbti amžinai.

Trečią nakties grįžęs iš Briuselio, šiandien nuo 7.30 aš jau savo darbo vietoje, o ne kasmetinėse atostogose, kaip pašaipiai rašė vietos puslapėlis.

Įtariu, kad šis nesusipratimas dėl mūsų puslapyje www.alytus.lt įsivėlusių programavimo klaidų, nes mero ir dviejų pavaduotojų darbotvarkės yra suplaktos į krūvą. Šiuo metu kasmetinėse atostogose yra mano pavaduotojas Š.Klėgeris. Techninės portalo klaidos taisomos. O kaip žurnalistai turėtų tikrinti faktus, ne man sakyti.

Taip, per savo kadenciją esu išvykęs į užsienį 10 kartų. Susitikimai Lenkijoje, Latvijoje nekainavo nė cento. Leidimas į Baltarusiją ir draudimas kainavo 16,5 Eur. Išmaniųjų miestų konferencija Turkijoje kainavo 4 Eur - tik už draudimą. Skrydis į Norvegiją pas lietuvių bendruomenes kainavo 319, draudimas - 4 Eur. Pati ilgiausia - penkių dienų komandiruotė į Kiniją kainavo 133 Eur (126 - viza, 7 - draudimas). Brangiausiai kainavo Amerika: 912 už bilietus, 226 - už aviabilieto keitimą, draudimas - 27.

Ar ir toliau aktyviai vyksiu į komandiruotes?
Taip. Nes esu ne tik Alytaus meras, bet ir Alytaus regiono plėtros pirmininkas. Mano pareiga atstovauti ne tik miestą, bet visą regioną ir Lietuvoje, ir užsienyje. Nes, patikėkite, už Lietuvos ribų apie Alytų mažai kas girdėję.

Alytus turi 24 miestus-partnerius visame pasaulyje. Tai, ką šiandien turime mieste, nebūtų pavykę įgyvendinti be užsienio partnerių pagalbos. Tą pagalbą skaičiuojame dešimtimis milijonų eurų siekiančiomis investicijomis.
Lankydamiesi turtingesnėse šalyje, mes mokomės, kaip pagerinti savąją, parsivežame idėjų. O kartais atvirkščiai - įvertiname tai, ką turime sukūrę čia. Bet gyventi dėžutėje... mes taip jau gyvenome. Neduok Dieve.

Ar pasodinęs riešutmedį, jau kitą dieną eini raškyti riešutų?

Ne. Rezultato kitą dieną nematyti. Bet įdėjus pastangų ir laiko - rezultatai ateina. Todėl artimiausiu metu pažadu papasakoti, koks milžiniškas riešutas atsiras mieste.“