Angle down Atgal

Nėra bendro rodiklio, kurį peržengus būtų įvestas visuotinis karantinas

Sveikatos apsaugos ministras Aurelijus Veryga, reaguodamas į staiga išaugusį koronaviruso atvejų skaičių, teigia, kad padidėjęs sergamumas COVID-19 dar nėra pretekstas įvesti visuotinį karantiną. Ministras akcentuoja, kad visuotinis karantinas būtų įvedamas tik vertinant visą kompleksą sąlygų.

„Yra vertinamas visas kompleksas sąlygų net ir matant, kad situacija kažkokioje vienoje srityje pablogėjo, tai dar nėra pakankamas motyvas imtis staiga visuotinio karantino. Aš jau esu minėjęs, kad atvejų skaičius nėra vienintelis kriterijus, į kurį reikėtų žiūrėti“, – Sveikatos apsaugos ministerijoje surengtoje spaudos konferencijoje pirmadienį teigė A. Veryga.

„Minėjau, kad stebime ligoninių apkrovimą, yra pateiktos rekomendacijos ir sprendimai, kada įstaigos turėtų stabdyti tam tikrą planinių paslaugų skaičių arba jį mažinti. Viršijus 70 proc. COVID-19 pacientams skirtų lovų apkrovimo rodiklį turėtų būti pristabdomos tam tikros planinės paslaugos“, – pridūrė jis.

Sveikatos apsaugos ministras akcentuoja, kad visuotinis karantinas būtų svarstomas tik tuomet, jei COVID-19 infekcija nevaldomai plistų ne vienoje savivaldybėje ir koronaviruso židiniai būtų nebevaldomi.

„Bet tikrai tokio vieno skaičiaus, kurį jūs norėtumėte išgirsti ir kurį galėtumėte stebėti, tikrai nėra. Ir nemanau, kuri nors valstybė yra tokį nusistačiusi“, – akcentavo ministras.

comment Skaitytojų komentarai (0)

Taip pat skaitykite