„Neptūno“ ekipa pasitraukė iš Čempionų lygos turnyro

Klaipėda

Vytauto Petriko nuotr.

Budintis BudėtojasŠaltinis: Etaplius.lt

31706

Krepšinio klubų Čempionų lygos atsakomosiose aštuntfinalio rungtynėse trečiadienį Klaipėdos „Neptūno“ komanda išvykoje po pratęsimo 78:88 (19:13, 24:17, 14:21, 13:24; 8:13) pralaimėjo Strasbūro SIG (Prancūzija) ekipai ir nepateko į ketvirtfinalį.

„Neptūno“ krepšininkai pirmavo nuo pat susitikimo pradžios ir, įpusėjus rungtynėms, turėjo 13 taškų persvarą (43:30). Trečiajame kėlinyje varžovai kiek priartėjo, bet artėjant ketvirtojo kėlinio viduriui, klaipėdiečiai susigrąžino dviženklį pranašumą (66:55). Po kelių minučių Prancūzijos ekipa išlygino rezultatą 68:68. Per paskutines dvi ketvirtojo kėlinio minutes šeimininkai įgijo penkių taškų pranašumą (75:70). Paskutinės atakos metu Renaldo Seibučio metimas buvo netaiklus ir komandoms teko žaisti pratęsimą, nes pirmąsias rungtynes namuose Klaipėdos komanda laimėjo taip pat penkių taškų skirtumu 73:68.

Pratęsimo pradžioje aikštėje dominavo SIG krepšininkai, kurie įgijo devynių taškų persvarą (81:72). Neatsigavę po skaudžios rungtynių atkarpos, „Neptūno“ krepšininkai nesustabdė įsibėgėjusių varžovų ir turėjo atsisveikinti su Čempionų lyga.

Klaipėdos komandai 17 taškų pelnė Edgaras Želionis, 14 - Simas Galdikas, 12 - Jerry Johnsonas, 10 - Renaldas Seibutis.

Strasbūro ekipoje 26 taškus surinko Damienas Inglisas, 22 - Dee Bostas (10 rez. perd.), 14 - Zackas Wrightas.

Klaipėdiečiai pataikė tik 5 tritaškius iš 26 (19,2 proc.) ir dažniau klydo (19 ir 11 klaidų).

„Neptūno“ vyriausiasis treneris Kazys Maksvytis po rungtynių Prancūzijoje teigė, kad neturi jokių priekaištų savo žaidėjams už kovingumą, rodomą norą ir atsidavimą, tačiau pripažino, jog daug įtakos galutiniam rezultatai turėjo net keturių jo auklėtinių išnaudotas pražangų limitas.

„Žaidėjai pademonstravo kovingumą ir didžiąją rungtynių dalį pirmavome, buvome susikrovę net 15 taškų pranašumą, tačiau antroje rungtynių pusėje prisirinkome pražangų ankstyvame puolime ir nesustabdėme varžovų greito puolimo, praradome kontrolę ir SIG krepšininkai grįžo į žaidimą. Tada varžovai jau buvo ant bangos ir jau jiems šypsojosi sėkmė. Ketvirtojo kėlinio pabaigoje ir per pratęsimą mes žaidėme be keturių savo svarbių žaidėjų, surinkusių po penkias pražangas, - Edgaro Želionio, Simo Galdiko, Laimono Kisieliaus ir Vytauto Šulskio. Dėl to pabaigoje pristigome jėgų. Aš negaliu viešai vertinti teisėjų darbo. Galiu pasakyti tik tiek, kad mes rašysime raštą FIBA techninei komisijai, kad įvertintų teisėjų darbą“, - sakė „Neptūno“ strategas.

Pirmojo etapo B grupėje „Neptūnas“ (7 pergalės/7 pralaimėjimai) užėmė ketvirtąją vietą, o Strasbūro klubas (9/5) tapo C grupės nugalėtoju.

Ketvirtfinalyje SIG komanda žais su Atėnų AEK (Graikija) ekipa. Pastaroji iš turnyro eliminavo Nimburko ČEZ (Čekija) komandą. Graikai pirmąsias rungtynės namuose pralaimėjo 88:98, bet išvykoje iškovojo pergalę 93:82.