„Neptūnas-Akvaservis“ po trejų metų pertraukos triumfavo NKL čempionate

Klaipėda
NKLyga.lt nuotr.

Klaipėdos „Neptūnas-Akvaservis“ Nacionalinės krepšinio lygos (NKL) finale šeštadienį 68:57 (25:19, 10:12, 12:9, 21:17) įveikė Kauno „Žalgirio-2“ ekipą.

Uostamiesčio klubas čempionate triumfavo po trejų metų pertraukos. Praėjusį sezoną „Neptūnas-Akvaservis“ finalo serijoje 3-4 nusileido Marijampolės „Sūduvai-Mantingai“.

Didžiąją susitikimo dalį priekyje buvo Klaipėdos klubas, tačiau savo pranašumą „Neptūnas-Akvaservis“ rimčiau įrodinėti pradėjo trečiajame kėlinyje. Jo viduryje Aidas Einikis pelnė penkis taškus be atsako ir uostamiesčio atstovai įgijo dviženklį pranašumą (42:31). „Žalgirio“ dubleriai šiame kėlinyje taškų nepelnė net šešias minutes.

Ketvirtojo kėlinio pradžioje žalgiriečiai priartėjo 46:53, tačiau netrukus Valdas Vasylius sumetė baudas, o po Manto Šerkšno taiklaus tolimo metimo skirtumas vėl šoktelėjo iki dviženklio (58:46). Vėliau Tomo Masiulio auklėtiniai dar bandė kabintis ir, iki susitikimo pabaigos likus minutei, sumažino atsilikimą iki septynių taškų (57:64), tačiau daugiau pasiekti kauniečiams nepavyko ir Klaipėdos klubas antrą kartą per ketverius metus triumfavo NKL finale.

„Žalgirio“ dubleriams tai buvo jau antrasis finalas per pastaruosius trejus metus. Visgi aukso medalių nei tąkart, nei dabar kauniečiai nematė. Pastarąjį kartą nugalėtojų taurę čempionate žalgiriečiai kėlė 2008 metais.

Kauniečiai atlikti tik penkis rezultatyvius perdavimus, taip pat pataikė vos 2 tolimus metimus iš 17, kai „Neptūnas-Akvaservis“ - 12 iš 30.

Klaipėdos komandai Aidas Einikis pelnė 14 taškų, Mindaugas Stašys - 13, Deividas Anužis - 12, Valdas Vasylius - 10.

„Žalgirio-2“ ekipoje Gytis Masiulis (14 atk. kam.) surinko 17 taškų, Martynas Sajus (12 atk. kam.) - 14.

„Neptūno-Akvaservio“ gynėjas A. Einikis pripažintas naudingiausiu finalo rungtynių žaidėju.

„Nerealus jausmas, dar pats negaliu suvokti, kad laimėjome auksą, - ant kaklo užsidėjęs Jonavos arenos krepšinio tinkliuką, sakė 21-erių metų A. Einikis. - Nerealus jausmas. Kažkas nepakartojamo. Dar nesuprantu, kad gavau tokį prizą. Čia didesnis komandos draugų nuopelnas - mane atrado, aš pataikiau“.