Angle down Atgal

Nepriklausomybės atkūrimo 30 -metis Skuode

Kovo 11 dieną, sukako lygiai 30 metų, kai Aukščiausioji Taryba-Atkuriamasis Seimas pranešė atkuriantis Lietuvos nepriklausomybę.

Skuode minėjimo renginiai prasidėjo prie Mūro kryžiaus, kur sugiedoti himnai ir pakeltos valstybinės vėliavos visų trijų Baltijos šalių – Lietuvos, Estijos ir Latvijos. KASP Žemaičių apygardos 3-ioji rinktinė 304 lengvoji pėstininkų kuopa iššovė tris salves už Nepriklausomybės atkūrimo 30-metį, už mylimą Tėvynę Lietuvą ir už Laisvę. O folkloro ansamblis „Vereta“ sujungė visus dainuoti kartu gerai žinomus kūrinius.
12 val. Skuodo Švč. Trejybės bažnyčioje vyko Šv. Mišios už Lietuvą ir lietuvius, Nepriklausomybę.
Po jų, į šventinį koncertą „Sveikinkim vieni kitus“ rinkosi gyventojai ir svečiai Skuodo rajono kultūros centre. Sveikinimo žodžius tarė Skuodo rajono savivaldybės meras Petras Pušinskas ir administracijos direktorius Žydrūnas Ramanavičius bei įteikė apdovanojimus „Už nuopelnus savo kraštui“, kurie atiteko Aldonai Skiezgilienei, Virginijai Žitkuvienei, Magdelenai Taurinskienei, Kaziui Domarkui, Antanui Jankauskui, Rimantui Eidėjui, Valiui Viršilai, Evaldui Razgui ir Juozui Tumosui.
Muzikinius kūrinius skyrė Skuodo rajono kultūros centro Daukšių vokalinis moterų ansamblis „Svaja“.
Visą šventę vainikavo Monikos Linkytės ir styginių kvarteto koncertas.
Tegul ne tik šiandien mūsų rankose sukasi laisvės vėjo malūnėliai, bet tegul tai bus simbolis kiekvienai dienai, kuris skleis žinią apie mūsų stiprybę, vienybę ir nepriklausomybę.

comment Skaitytojų komentarai (0)

Taip pat skaitykite