Angle down Atgal

Nepavojingi atliekų deginimo metu susidarę pelenai ir šlakai gali būti panaudoti statyboje

Aplinkos ministerija siūlo sugriežtinti atliekų deginimo metu susidariusių nepavojingųjų pelenų ir šlako tvarkymo ir panaudojimo aplinkosauginius reikalavimus, o tuomet šias medžiagas būtų galima saugiai panaudoti keliams tiesti ir rekonstruoti, pastatų pamatams, sąvartynams įrengti, statybos produktams gaminti.

Patikslinti reikalavimai, kaip teigia ministerija, padėtų išvengti galimos oro ir grunto taršos kietosiomis dalelėmis, apsaugoti, kad pelenuose ir šlake susidariusios cheminės medžiagos nepatektų į požeminius bei paviršinius vandenis ir įgyvendinti žiedinės ekonomikos tikslus – kuo mažiau neapdorotų pelenų ir šlako atliekų šalinti sąvartynuose.

Siekdama paskatinti pelenų ir šlako atliekų panaudojimą, Aplinkos ministerija siūlo nustatyti, kad apdorotus pelenus ir šlaką galima panaudoti statinių statybai ir kaip atliekas, ir kaip chemines medžiagas, jeigu jie atitiks taršos normų reikalavimus, bus įvykdyta prievolė turėti jų eksploatacinių savybių deklaraciją.

Jei statinių statyboje bus panaudojamos apdorotų pelenų ir šlako atliekos, įmonė privalės turėti taršos ar Taršos integruotos prevencijos ir kontrolės leidimą arba apdorotų pelenų ir šlako atliekų panaudojimo statinių statyboje planą.

Aplinkos ministerijos siūlomi patikslinti Atliekų deginimo įrenginiuose ir bendro atliekų deginimo įrenginiuose susidariusių nepavojingųjų pelenų ir šlako atliekų tvarkymo ir panaudojimo reikalavimai buvo pateikti visuomenei svarstyti. Gavus nemažai atsiliepimų, projektas yra atnaujintas ir teikiamas pakartotinai derinti. Pastabų ir pasiūlymų laukiama iki liepos 22 d.

comment Skaitytojų komentarai (0)

Rekomenduojamas video turinys


Taip pat skaitykite