Angle down Atgal

„NEpavogtas Kalėdas“ Radviliškio rajone kursime kartu

Jau visai netrukus švęsime didžiausias metų šventes – Kalėdas ir Naujuosius metus. Miestai ir miesteliai savo aikštėse puoš žaliaskares egles ir gyvens švenčių laukimu. Žinoma, šiais metais tiek švenčių laukimas, tiek pačios šventės bus kitokios, pakoreguotos karantino reikalavimų.

Yra du scenarijai: optimistinis ir realusis

Radviliškio rajono savivaldybės administracijos vadovų, Švietimo, kultūros ir sporto skyriaus atstovų, seniūnų bei rajono kultūros įstaigų vadovų, kultūros specialistų nuotoliniame pasitarime aptartas didžiųjų metų švenčių – Kalėdų ir Naujųjų metų – organizavimo klausimas. Šiuo metu pasaulyje susiklosčiusi epidemiologinė situacija dėl COVID-19 ligos plitimo verčia ieškoti kitokių būdų ir netradicinių sprendimų, kurie padėtų susikurti šventinę nuotaiką Radviliškio rajone. Pasitarime buvo aptarti du švenčių scenarijai – optimistinis ir realusis.

Šventinė nuotaika – interneto platybėse

Jei karantinas bus atšauktas, planuojama organizuoti tradicinius kalėdinius renginius. Žinoma, laikantis visų saugumo reikalavimų (kaukės, atstumai, dalyvių registracija ir pan.). Sumanyta graži idėja – Radviliškio rajono miestelius per tradicines eglučių įžiebimo šventes galėtų aplankyti „Kalėdinis karavanas“, kurio paslaptingoji komanda pradžiugintų Kalėdų laukiančius rajono gyventojus originaliais pasirodymais ir staigmenomis. Jei karantinas bus pratęstas, kas yra labiau tikėtina esant dabartinei epidemiologinei situacijai, renginiai persikels į internetą.

Advento laiku – kalėdinis Radviliškio rajonas, nuoširdūs linkėjimai, proto mankštos ir kalėdinės aplinkos kūrimo konkursai

Jei bus pratęstas karantino režimas, planuojama kviesti žmones šventes sutikti namuose, o šventinę nuotaiką kurti interneto ir socialinių tinklų platybėse. Visi rajono gyventojai turės galimybę pamatyti įvairius šventinius sveikinimus ir pasirodymus Radviliškio rajono savivaldybės, savo seniūnijos ar bendruomenės „Facebook“ socialinio tinklo paskyrose. Yra galvojama suburti visus norinčius Radviliškio rajono gyventojus nuotoliniuose intelektiniuose žaidimuose ir susirungti atsakinėjant į įvairiausius klausimus smagia, šventine tematika.

Pagrindinės Radviliškio miesto Kalėdų eglutės girliandų įžiebimo šventė taip pat greičiausiai bus transliuojama internetu, ji bus sukurta iš anksto, įrašyta ir transliuojama Radviliškio miesto kultūros centro, Radviliškio rajono savivaldybės paskyrose socialiniuose tinkluose. Numatoma transliacijos data – gruodžio 4-oji. Sekite renginių anonsus internete.

Kalėdų ratu – aplink pasipuošusį Radviliškio rajoną

Be to, planuojama organizuoti mažąjį ir didįjį Kalėdų ratus. Vienas būtų Radviliškio mieste, kitas – rajone. Tai būtų improvizacinė kelionė tiek po miestą, tiek po rajoną, skatinanti pažinti savo rajoną ir pakeliauti advento laikotarpiu, pasigrožėti pasipuošusiu ir didžiųjų metų švenčių laukiančiu Radviliškio rajonu. Džiugu, kad prie šventinės nuotaikos kūrimo sutiko prisijungti visos rajono seniūnijos ir kultūros įstaigos.

Taip pat planuojama organizuoti gražiausiai pasipuošusių sodybų, namų balkonų, laiptinių nuotraukų konkursą. Konkursų ir žaidimų nugalėtojai, be jokios abejonės, sulauks Kalėdų senelio dovanų. Kviečiame visus Radviliškio miesto ir rajono gyventojus nepaskęsti niūriame, tamsiame laikotarpyje – puoškite savo namus, laiptines, gatves, balkonus, langus, skleiskite šviesą ir viltį.

Kalėdų eglučių alėja laukia kūrybingų žmonių

Radviliškio miesto seniūnija tradiciškai ir šiais metais planuoja įkurti Kalėdų eglučių alėją, kuri visus radviliškiečius ir miesto svečius džiugins nuo gruodžio 4 d. Pasak seniūnijos atstovų, netradicines eglutes Radviliškio miesto centre pėsčiųjų erdvėje tarp Gedimino ir Vasario 16-osios gatvių planuoja pastatyti daugiau nei 20 Radviliškio mieste ir rajone veikiančių įmonių ir įstaigų. Dar neužsiregistravę į Kalėdų eglučių alėją kviečiami tą padaryti kuo greičiau el. paštu radv.seniunija@radviliskis.lt.

Kokios bus šventės – priklausys nuo mūsų pačių

„Tuoj prasidės advento laikas. Po jų – didžiosios metų šventės, Kalėdos. Jos bus. Nepaisant visų ne tik Lietuvą, bet ir visą pasaulį apėmusių negandų. Tiesa, kiek kitokios – šeimos rate, intymesnės, ramesnės. Pasipuoškime širdyse pozityviomis mintimis, nemaitinkime vidinių demonų pykčiu, agresija ir kaltinimais. Skleiskime gerąją energiją, pasipuoškime namus, langus, laiptines, būkime bendruomeniški, dalykimės gerumu. Labai džiaugiuosi kultūros darbuotojų iniciatyva suskurti kalėdinių renginių internete ciklą, suskurti mažąjį ir didįjį Kalėdų ratus Radviliškio mieste ir rajone. Tik nuo mūsų pačių priklauso, kokios bus šventės, tad ruoškimės didžiosioms metų šventėms, kurkime „Nepavogtas Kalėdas“ kartu“, – kalbėjo pasitarime dalyvavusi Radviliškio rajono savivaldybės administracijos direktorė Jolanta Margaitienė.

Informacija apie Radviliškio rajone vyksiančius renginius bus paskelbta Radviliškio rajono savivaldybės, kultūros įstaigų ir seniūnijų „Facebook“ paskyrose ir tinklalapiuose.

comment Skaitytojų komentarai (0)

Taip pat skaitykite