Angle down Atgal

Nepamirštama diena

Rugsėjo vidurys pažėrė saulėtų dienų. Vieną jų Palomenės pagrindinės mokyklos penktokai ir septintokai paskyrė viešnagei vienoje įdomiausių mūsų rajono vietų – sodyboje „Gyvas kalnas“ Kruonio seniūnijos Stebeikių kaime.

Vos išlipusių iš mokyklinio autobusiuko vaikų laukė siurprizas: pasitiko ne tik šios garsios sodybos šeimininkai Dalia ir Dimitrijus Jakovlevai, bet ir orus jų augintinis kalakutas Ramūnas (vėliau sužinojome, jog šis gražuolis savo žavesį po kelių dienų demonstruos parodoje), smalsios katės, kurios netrukus jau susikraustė į mokinių glėbius, draugiški šuneliai.

Keli žingsniai – ir visas būrys paniro į daugiabalsį sodybos klegesį. Pažintys – viena už kitą įdomesnės. Vaikai negalėjo atitraukti žvilgsnių nuo įvairių rūšių vištų ir vištelių, gausaus būrio kalakutų. Svarbiausia – visus galima paliesti, palesinti, paglostyti... Smagu buvo matyti, kaip jaukių gyvūnų draugijoje „susileido“ net ir smarkiausi išdykėliai.

Ypač sunku buvo visus „iškrapštyti“ iš triušių narvo, tačiau dar laukė daug įdomybių. Sodybos šeimininkas D. Jakovlevas papasakojo apie didžiulį būrį įvairių veislių balandžių, paskui kartu žengėme į avių aptvarą, kur iš karto apspito draugiškos avytės, kuriomis vaikai niekaip negalėjo atsidžiaugti. Daug gerų emocijų mokiniai patyrė ir susipažinę su dailiais arkliukais, bandė perrėkti būrį žąsų, tačiau, kad ir kokie skardžiabalsiai būtų, jiems nepasisekė...

Sodyboje dar pramogavome mindami basakojų taką, apžiūrinėdami traktoriuką, ragavome sultingų rudeninių obuolių. Mokiniai ne tik puikiai praleido laiką, bet ir sužinojo, jog kaime galima ūkininkauti auginant ne tik tradicinius gyvūnus. „Gyvas kalnas“ – tai vieta, iš kurios palomeniškiai niekaip nenorėjo išvažiuoti. O pakeliui į mokyklą daugelis išsakė planus čia dar ne kartą sugrįžti su tėveliais bei draugais.

Autorės nuotr.

comment Skaitytojų komentarai (0)

Taip pat skaitykite