Angle down Atgal

Nepaisant bendruomenės pasipriešinimo, gatvė vaizdingoje Kauno vietoje bus pratęsta

Antradienio rytą Kauno taryba palinko prie Zūbiškių gatvės, esančios tarp Nemuno ir Lampėdžio ežero, pakeitimų klausimo. Kaip teigia bendruomenės atstovai, gatvę iš esmės norima pratęsti nenurodant tikrosios tokio sprendimo priežasties. Kauniečių manymu, projektas inicijuotas naujų namų statytojų užklausimu, o gyventojai apie jį nebuvo tinkamai informuoti.

Kaip skelbiama pirmadienį išplatintame Lampėdžio bendruomenės centro pranešime, parengto tarybos sprendimo tikslas – pakeisti Zūbiškių gatvių geografines charakteristikas. Sprendimo projektu būtų keičiamos gatvės geografinės charakteristikos – ji pratęsiama nuo taško A3 iki A6.

Gyventojams buvo staigmena

„Pakeičiant Zūbiškių gatvės geografines charakteristikas turėsime galimybę prie pratęsiamos gatvės pakeisti objektų adresus laikantis adresų suteikimo eiliškumo“, – taip pat aiškinama projekte. Klausimą tarybai pristatęs Kauno savivaldybės Miesto planavimo ir architektūros skyriaus vedėjas Nerijus Valatkevičius nurodė, kad projektui trys komitetai pritarė be pastabų, tiesa, gautas bendruomenės raštas.

Kaip Lampėdžių bendruomenė tvirtino žiniasklaidai, apie parengtą sprendimo projektą, įtrauktą į birželio 18 d. tarybos darbotvarkę, bendruomenė, Gintaro gatvės gyventojai sužinojo tik tuomet, kai jis buvo patalpintas Kauno miesto savivaldybės interneto svetainėje.

„Lampėdžių bendruomenė apie numatomus pakeitimus nebuvo informuota ir su rengiamais Zūbiškių gatvės geografinių charakteristikų pakeitimo sprendiniais nebuvo supažindinta“, – skelbiama „Kas vyksta Kaune“ pasiekusiame pranešime. Taip pat informacija esą nepateikta gretimų sklypų savininkams, visuomenei ir žiniasklaidai.

Todėl pirmininkės Dalios Akramienės atstovaujamas Lampėdžių bendruomenės centras raštu kreipėsi į Kauno merą, kad gautų išsamią informaciją, susijusią su gatvės pratęsimu. Tvirtindama, kad buvo pažeistos visuomenės informavimo procedūros, nepateikti tikrieji Zūbiškių gatvės pratęsimo tikslai, bendruomenė prašė stabdyti projekto priėmimą ir svarstymą pradėti iš naujo, tačiau taryba kauniečių priekaištams pernelyg didelio dėmesio neskyrė.

Prireikė įvažiavimo naujiems namams

Tėvynės sąjungos – Lietuvos krikščionių demokratų (TS-LKD) atstovas Jonas Koryzna klausė, koks būtent gatvės charakteristikų keitimo tikslas. N. Valatkevičiaus teigimu, aptariama gatvė inventorizuota iki Gintaro gatvės, o geografinė charakteristika „užlipo“ ant svetimų sklypų – piliečių prašymu, tai pataisyta, pateiktos geografinės charakteristikos. „Tai normalu – visos neteisingai padarytos gatvės bus taisomos. Inventorizacija atlikta miesto verslo ir privačių asmenų prašymu“, – kalbėjo Miesto planavimo ir architektūros skyriaus vedėjas.

Konservatorė Edita Gudišauskienė pastebėjo, kad komitete pristatyta ne valdininkus taisius, o viešąją įstaigą „Naujasis ekocentras“ pačią pasirinkus kadastrinius matavimus, kad būtų pratęsta gatvė. „Klaidinate komitete, ar atsistojęs šioje tribūnoje?“ – rėžė opozicijoje sėdinti tarybos narė.

Lampėdžių bendruomenės centro pirmininkė D. Akramienė, taip pat pažymėjusi, kad tikrasis gatvės pratęsimo tikslas neaiškus, N. Valatkevičiui pateikė kelis klausimus.

„Jeigu gatvė baigias akligatviu, joje turi būti apsisukimas – kaip tai ketinama spręsti? Gatvės kategorija projekte nenurodyta, mažiausias reikalingas plotis pagal projektą – 3,5 m, šiuo metu esantis žemės rėžis – tik 3 m. Ten dabar eina pėsčiųjų takas – kaip prasilenks pėstieji su važiuojančiu transportu?“ – svarstė D. Akramienė.

Pasako jos, Vytauto g. 22 sklypo savininkas „Naujasis ekocentras“ pradėjo ten statyti namus, statybos sustabdytos, nes nėra įvažiavimo pagal servitutą. Įstaiga kreipėsi į bendruomenę servitutui suteikti, bet gyventojai negali sutikti, nes tai neatitiktų nei Nemuno ir Nevėžio santakos kraštovaizdžio draustinio, nei gatvių reikalavimų.

Nuo platesnių komentarų susilaikė

Atsakymus bendruomenės atstovams žadėjęs N. Valatkevičius aiškino, kad gatvę projektuojant naujai numatomi D. Akramienės minėti parametrai, o jeigu ji esama, yra tokie, kokie yra. „Tai D2 kategorijos gatvė, vienose vietoje platesnė, kitose siauresnė. Senosios charakteristikos užlipa ant svetimų sklypų, yra neteisingai nustatytos. Daugiau pakomentuoti negaliu, neturiu ką“, – tarstelėjo vyriausias miesto architektas.

E. Gudišauskienę toks nusišalinimas nustebino: „Skyriaus vedėjas net negali komentuoti, ko mes čia susirinkome? Tegul vienas žmogus nusprendžia, kaip miestas plėtojamas. Sakoma, neatitinka gatvės charakteristikos, tačiau sprendimas iš esmės aiškus – pratęsti gatvę sugretinant su pėsčiųjų taku ir spręsti teritorijos Vytauto g. 22 klausimą“, – dėstė TS-LKD atstovė.

Klausimą, jos teigimu, inicijavo ne miestas, o VšĮ „Naujasis ekocentras“. „Dviem ar keturiems namams jie neturi įvažiavimo. Mes už tai, kad plėtotųsi ir tvarkytųsi, bet ne valstybinės žemės, bendruomenės interesų sąskaita, kur kauniečiai įrengė apšvietimą, sutvarkė taką. Kodėl išduodant statybų leidimus neišspręstas privažiavimų, servituto klausimas? (…) Perskaitykite ir įsidėmėkite, ko prašo bendruomenės – darnios plėtros ir skaidrių sprendimų“, – prieš kelias akimirkas miesto vadovams įteiktą deklaraciją priminė E. Gudišauskienė.

Nepaisant opozicijos pastangų sužadinti valdančiųjų rūpestį visuomeniniais kauniečių interesais, taryba pritarė Zūbiškių gatvės pratęsimą lemiančiam sprendimo projektui 23-ims nariams balsavus „už“, 5-iems susilaikius ir 8-iems balsavus „prieš“.

Pasitarnaus verslui gyventojų sąskaita?

Vakar viešintame Lampėdžių bendruomenės centro pranešime spėjama, kad šiuo tarybos sprendimu sprendžiamas Vytauto g. 22 papildomo įvažiavimo prie nebaigtų statyti statinių per pratęsiamą Zūbiškių gatvę klausimas.

„Žemės sklypas Vytauto g. 22 turi patogų įvažiavimą iš Vytauto gatvės. Automobiliai yra statomi tiek gatvėje, tiek aikštelėje teritorijos viduje. Kyla įspūdis, kad Kauno valdžia tvarko tik verslui palankius klausimus, neatsižvelgdama į viešąjį interesą,“ – nuomonę reiškė D. Akramienė.

Bendruomenės manymu, planuojamas Zūbiškių gatvės tęsinys sukels neigiamų veiksnių. Pratęsiama atkarpa dubliuojasi su pėsčiųjų taku, o esamas takas yra žymiai siauresnis nei minimalus gatvės plotis. Pėsčiųjų takas taip pat yra intensyviai naudojamas ir reikalingas Gintaro bei Romuvos gatvių gyventojams kaip išimtinai pėsčiųjų susisiekimo infrastruktūra, čia naujai įrengti elektros apšvietimo stulpai, o gyventojų patogumas ir saugumas pratęsus gatvę, daroma prielaida, nukentėtų.

Daugiau Kauno naujienų rasite čia.

comment Skaitytojų komentarai (0)

Taip pat skaitykite