Angle down Atgal

Nemuno saloje Kaune - sakurų sodinimo šventė

Kaune, Nemuno saloje, pavasariais žydės sakurų parkas - prieš keliolika metų saloje, ruože tarp dviejų tiltų pėstiesiems, pasodintus, šiuo metu pavienius ten augančius šios rūšies medžius 2018-ųjų rudenį papildo dar keturiasdešimt sakurų.

Dalis medelių pasodinta praėjusį ketvirtadienį, o šeštadienio popietę Nemuno saloje būgnininkams mušant būgnais japoniškus ritmus, prasidės sakurų parko sodinimo baigiamoji - atidarymo - ceremonija, kurioje dalyvaus ir svečiai iš Japonijos.

Taip jau sutapo, kad būtent šį šeštadienį Nemuno saloje vyksta ir pirmasis Lietuvoje „Giminių suvažiavimas“, todėl neabejotina, jog nemažas jo dalyvių būrys ateis pasiklausyti sakurų sodinimo šventės pradžioje nuskambėsiančios dainos „Sakura“, taip pat pamatys pagal ją „Auros“ šokio teatro šokėjų atliekamą šokį. Tad iškilmėse dalyvaus daugybė ne tik kauniečių, bet ir kitų Lietuvos vietovių gyventojų.

ELTA primena, kad Sakurų parko sodinimas - vienas pagrindinių šią savaitę Kaune vykstančios „Sugiharos savaitės“ renginių. Jie organizuoti puoselėjant Antrojo pasaulinio karo pradžioje tūkstančio žmonių gyvybes išgelbėjusio japonų diplomato Čiūnės Sugiharos atminimą bei Kauno ir Japonijos draugystę.

Pasak Kauno miesto savivaldybės atstovo Arnoldo Bukelio, simboliškai įprasminant šią draugystę praėjusiais metais NPO „Sakurų asociacija (Japonija)“ kreipėsi į Kauno savivaldybę ir pasiūlė miestui padovanoti sakurų parką, kviesdama prie šios iniciatyvos taip pat prisijungti Lietuvos ir Japonijos organizacijas. Projekto idėja - sujungti Kauno bei Japonijos bendruomenes, dovanojant miestui gražų parką, kuris kasmet kvies žmones susiburti ir kartu džiaugtis sakurų žydėjimu.

Sakurų parko medelių nupirkimu ir pasodinimu (už japonų ir lietuvių paaukotas lėšas) pasirūpino Sugiharos grupės Kauno ir Japonijos ryšių plėtrai narė, landšafto projektų vadovė Ingrida Vainauskienė. Sakurų sodinimo Nemuno saloje projekto iniciatorė ir pagrindinė rėmėja - NPO Sakurų asociacija (Japonija).

Parko atidarymo ceremonijoje kalbės Japonijos NPO Sakurų asociacijos valdybos pirmininkas Hirobumi Matsuzawa, asociacijos valdybos narys Mitsuhiro Otani, taip pat Kauno miesto meras Visvaldas Matijošaitis. Kartu su nepaprastuoju ir įgaliotuoju Japonijos ambasadoriumi Lietuvoje Toyoei Shigeeda jie šalia projekto rėmėjų lentos perkirps simbolinę Sakurų parko juostelę.

ELTA

comment Skaitytojų komentarai (0)

Taip pat skaitykite