Angle down Atgal

Nemuno sala vilios ir pastebimai pasikeitusia aplinka

Jau kitąmet Nemuno sala kauniečius ir jų svečius vilios ne tik naujais traukos objektais, bet ir dar patrauklesnėmis nei dabar erdvėmis. Greta kylančio Daugiafunkcio vandens sporto centro ir pirmojo šalyje mokslo muziejaus „Mokslo sala“ 2022-aisiais lankytojus pasitiks ir atnaujinta aktyvaus poilsio zona, įrengti nauji takai, lauko amfiteatras su scena bei daug kitų patogumų.

„Labai svarbu, kad lygiagrečiai su saloje kylančiais objektais būtų atnaujinta ir visa reikalinga infrastruktūra. Naujieji statiniai neabejotinai taps traukos centrais, todėl turime užtikrinti, kad juos supančioje aplinkoje patogiai ir jaukiai jaustųsi kiekvienas miesto gyventojas ar svečias“, – sakė Kauno miesto savivaldybės mero pavaduotojas Andrius Palionis.

Paruošiamieji teritorijos tvarkymo darbai Nemuno saloje prasidės dar šiemet. Planuojama Nemuno salos parką atnaujinti iki oficialios atidarymo ceremonijos, kai lankytojams duris atvers naujasis olimpinių standartų baseinas bei mokslo ir inovacijų centras „Mokslo sala“.

Kaip teigiama miesto savivaldybės pranešime, kauniečių itin mėgstamą vietą tvarkys konkursą laimėjusi bendrovė „Autokausta“. Darbų vertė – apie 4,5 mln. eurų.

Nemuno saloje suplanuota įrengti pėsčiųjų ir dviračių takus, bėgimo trasą, privažiavimo kelią prie naujų objektų aptarnaujančiajam transportui. Šios susisiekimo arterijos taps jungtimi su tiltais į salą.

ELTA primena, kad šiuo metu patekti į salą galima keturiose vietose: pora pėsčiųjų tiltų bei kitais dviem, ties „Žalgirio“ arena, skirtais ir transportui. Dar šiemet atskiru projektu bus baigtas statyti naujasis pėsčiųjų tiltas nuo Karaliaus Mindaugo prospekto kaip Nemuno gatvės tęsinys. Jo prieigas papuoš rekonstrukcijos pradžios laukianti požeminė perėja, jau pakrikštyta „Gaisrininkų tuneliu“. Jis driekiasi nuo Kauno apskrities priešgaisrinės gelbėjimo valdybos ir išnirs tiesiai į kitapus prospekto atsiveriančią Nemuno krantinę.

„Po aplinkos sutvarkymo Nemuno sala taps tikra laisvalaikio oaze – natūraliai susiformavusioje dauboje prie Mokslo ir inovacijų centro pagrindinio fasado suprojektuotas 200 sėdimų vietų lauko amfiteatras su scena. Taip pat ruošiamasi įrengti patrauklias vaikų žaidimų aikšteles. Keisis ir salos augalija. Netoli „Žalgirio“ arenos suplanuota trikampė daugiamečių gėlynų zona. Kai kuriose vietose želdynai bus pertvarkomi įvedant naujas medžių ir krūmų rūšis, tuo pačiu išsaugant saloje žaliuojantį Signatarų ąžuolyną“, – pasakojo Kauno savivaldybės Aplinkos apsaugos skyriaus vedėja Radeta Savickienė.

Atnaujintose erdvėse lankytojai jausis kur kas saugiau net ir tamsiuoju paros metu. Tam ruošiamasi įrengti modernų LED apšvietimą. Salos parke numatyti ir nauji suoliukai, šiukšliadėžės, dviračių stovai, dekoratyviniai elementai. Lankytojų patogumui, suprojektuotos trys geriamojo vandens stotelės bei automatinis tualetas.

Daugiau pramogų Nemuno salos lankytojai ras jos centrinėje dalyje. Aktyvaus poilsio zonoje planuojamos sporto erdvės – krepšinio, lauko teniso ir paplūdimio tinklinio aikštelės. Šalia numatyta vieta ir dviratininkams.

Kitąmet šalia „Žalgirio“ arenos iškils daugiafunkcis vandens sporto centras su 50 metrų ilgio 10 takų baseinu, SPA zonomis ir sporto klubu. Čia galės vykti aukščiausio lygio plaukimo varžybos. Greta įrenginėjama mobili pontoninė valčių prieplauka, kuri, tikimasi, prisidės toliau gaivinant pramoginę ir keleivinę laivybą. Nuo arenos prieigų kursuosiantis naujas laivas kauniečius ir miesto svečius Nemunu plukdys jau ir šią vasarą.

Dar vienu traukos centru taps išskirtinio dizaino 11,5 tūkst. kv. m ploto mokslo ir inovacijų muziejus – „Mokslo sala“. Jo statybos iniciatoriai viliasi kasmet centre sulaukti maždaug 300 tūkst. lankytojų.

ELTA

comment Skaitytojų komentarai (0)

Rekomenduojamas video turinys


Taip pat skaitykite