Angle down Atgal

Nemune vėl galima maudytis – užterštumas buvo laikinas

Birželio 30 d. buvo paskebta žinia, kad Nemuno upės prie Jurbarko vandens kokybė neatitiko higienos normos reikalavimų, keliamų maudyklų vandens kokybei, todėl liepos 3 d. Nacionalinės visuomenės sveikatos priežiūros laboratorijos Kauno skyriaus darbuotojai pakartotinai paėmė vandens mėginių pavyzdžius.

Ką tik gauti vandens mikrobiologinių tyrimų rezultatai parodė, kad Nemuno upės prie Jurbarko vandens kokybė atitinka higienos normos reikalavimus, keliamus maudyklų vandens kokybei, ir nekelia grėsmės žmonių sveikatai (žarninių enterokokų ir žarninių lazdelių (Escherichia coli) skaičius leidžiamų normų neviršijo).

Būtent šios bakterijos ir parodo, ar vanduo yra užterštas, ar ne. Maudantis mikroorganizmais užterštame vandenyje galima susirgti odos, akių, ausų, viršutinių kvėpavimo takų infekcijomis, o nurijus tokio vandens – gresia virškinamojo trakto ligos.

Pakartotinai atliktas vandens tyrimo rezultatas parodė, kad Nemuno upės prie Jurbarko vandens užterštumas buvo laikinas.

2020 m. liepos 14 d. Nacionalinės visuomenės sveikatos priežiūros laboratorijos Kauno skyriaus darbuotojai paims vandens mėginių pavyzdžius iš Nemuno upės prie Jurbarko, Nemuno upės prie Seredžiaus, Jurbarko karjero (Muitinės g., Jurbarkas), Mituvos užtvankos (Užtvankos g., Jurbarkų sen.). Apie gautus vandens tyrimų rezultatus informacija bus pateikta iki 2020 m. liepos 20 d.

Jurbarko rajono savivaldybės inf.

comment Skaitytojų komentarai (0)

Rekomenduojamas video turinys


Taip pat skaitykite