Angle down Atgal

Nemokama teisinė pagalba per nuotolines konsultacijas jau prieinama ir regionų gyventojams

Prieš kelis mėnesius pradėję teikti nemokamą teisinę pagalbą nuotoliniu būdu, Vilniaus universiteto (VU) Teisės klinikos konsultantai pastebėjo, kad teisinių paslaugų poreikis yra didžiulis, tačiau jos įkandamos ne visiems. Ypač didele kliūtimi tai tampa regionų gyventojams, kurie, net ir susidūrę su akivaizdžiais savo teisių pažeidimais, retai ryžtasi jas ginti.

Bendradarbiaujant su Nacionaline M. Mažvydo biblioteka bei socialiai atsakingu verslu, per kelis mėnesius 140 Lietuvos bibliotekų atidyti nemokami teisinės pagalbos prieigos taškai, kurių darbuotojai padeda lankytojams prisijungti prie virtualaus pokalbių kambario. Nuotolinės konsultacijos metu gyventojai gali matyti ir girdėti teisininkus, konfidencialiai gauti jiems parengtus teisinius dokumentus bei išsiaiškinti, kur ir kaip juos pateikti.

Pasitelkus technologijas, sostinės teisininkų paslaugos tapo prieinamos dar didesnei daliai visos šalies gyventojų. Vis daugiau įstaigų išreiškia norą prisijungti prie projekto, tad planuojama, jog atviros prieigos taškų tinklas įtrauks dar daugiau šalies bibliotekų, mokyklų ir seniūnijų.

Dažniausiai tenka konsultuoti socialiai pažeidžiamus asmenys, susidūrusius su šeimos teisės klausimais ar neteisėtu darbdavio elgesiu, jauno verslo kūrėjus ar viešąjį interesą ginančias nevyriausybinės organizacijas. Juos konsultuoja VU Teisės fakulteto studentai, o atsakymų kokybę užtikrina kuratoriai - profesionalūs teisininkai, advokatai, VU Teisės fakulteto mokslo darbuotojai.

Prieš 19 metų pagalba jau suteikta daugiau nei 50 tūkst. žmonių.

comment Skaitytojų komentarai (0)

Taip pat skaitykite