Nemėžio totorių bendruomenė paminėjo vieną svarbiausių švenčių islamo kalendoriuje – pasninko pabaigą

Vilnius
Reporteris Skaistė Etaplius žurnalistas
Šaltinis:  Etaplius.lt

Birželio 5 d. Nemėžyje – Lietuvos Mažojoje kultūros sostinėje 2019, totorių bendruomenė šventė vieną svarbiausių švenčių islamo kalendoriuje – pasninko (Ramadano) pabaigos šventę, kuri tradiciškai pasižymi svetingumu, draugyste ir taika.

Kartu su Nemėžio totorių bendruomene svarbia švente džiaugėsi atvykę garbingi svečiai: Seimo nariai Česlav Olševski ir Jaroslav Narkevič, Vilniaus rajono savivaldybės merė Marija Rekst, Nemėžio seniūnijos seniūnas Vlodzimiež Sipovič kartu su seniūnijos darbuotojais, Nemėžio šv. Rapolo Kalinausko bažnyčios kun. Vytautas Rudis bei Nemėžio Rapolo Kalinausko gimnazijos direktorius Zbigniev Maciejevski. Ramadano pabaigos šventėje sulaukta garbių svečių ir iš ambasadų: renginyje dalyvavo Turkijos ambasadorius Lietuvoje Gökhan Turan bei Azerbaidžano Respublikos ambasadarius Lietuvoje Hasan Mammadzada. Pasveikinti su gražia švente visą totorių bendruomenę taip pat atvyko Tautinių mažumų departamento prie Lietuvos Respublikos Vyriausybės direktorė Vida Montvydaitė bei atstovė iš Kultūros ministerijos.

Nemėžio totorių bendruomenės pirmininkas Tairas Kuznecovas pasveikinęs visus susirinkusius pasidžiaugė, kad totorių bendruomenė visada sulaukia daug garbingų svečių, kurie noriai dalyvauja totorių bendruomenės organizuojamuose renginiuose, kartu dalijantis puikiomis šventinėmis akimirkomis.

Tradiciškai, pasninko pabaigos šventės renginys prasidėjo nuo palaiminimo maldos, kurios metu šventėje dalyvavęs Lietuvos Musulmonų Religinių Bendruomenių Tarybos - Muftiato muftijus, imamas Aleksandras Beganskas visiems susirinkusiems svečiams papasakojo apie pasninką kaip taikos šventę, kupiną religinio minėjimo džiaugsmo ir susitaikymo. Šventėje dalyvavęs Nemėžio šv. Rapolo Kalinausko bažnyčios kun. Vytautas Rudis kreipdamasis į susirinkusius, pabrėžė skirtingų tikėjimų bendruomenių draugystę, kuri nepriklausomai nuo tikėjimo, kalbos ir kultūros visada vyrauja rajono tautose ir simbolizuoja taiką. „Nepriklausomai nuo tikėjimo ir kalbos – mes su Jumis esame kaimynai, o kaimynai turi gyventi taikiai “, – kreipdamasis į totorių bendruomenę bei visus susirinkusius tarė kunigas V. Rudis.

Šventėje sulaukus daug svečių, pasipylė ir daug nuoširdžių sveikinimo žodžių. Renginyje dalyvavęs Seimo narys Česlav Olševski nuoširdžius padėkos žodžius skyrė visada svetingai savo renginiuose pasitinkančiai totorių bendruomenei, išskirdamas šios tautos svetingumą kaip vieną iš pagrindinių savybių. Linkėdamas visiems sėkmės ir meilės, Seimo narys palinkėjo, kad šeimose visada karaliautų Dievas. Prie nuoširdžių sveikinimų prisidėjo ir Seimo narys, Trakuose gimęs ir tarp tautybių įvairoves užaugęs Jaroslav Narkevič, kuris irgi pasidžiaugė visų gyvenančių tautų draugyste, smagiais renginiais, kuriose visada noriai dalyvauja.

Už nuoširdų ir šiltą priėmimą taip pat padėkojo ir Vilniaus rajono savivaldybės merė Marija Rekst. Džiaugdamasi Vilniaus rajono tautų įvairove ir draugyste, merė pasididžiavo, kad iš 4-ių Lietuvos mečečių – 2 iš jų yra Vilniaus rajone. „Labai džiaugiuosi, kad mūsų Vilniaus rajone gyvena tiek skirtingų tautų, kurios savo tikėjimu ir kultūra puošia mūsų rajoną. Kiti gali imti pavyzdį, kaip gražiai ir taikiai susigyvena mūsų rajono skirtingos tautos ir labai viliuosi, kad mūsų draugystės ir pagarbos ryšiai vieni kitiems niekada nenutruks“, – su gražiausiais palinkėjimais tarė merė bei atskirus padėkos žodžius skyrė Nemėžio totorių bendruomenės pirmininkui Tairui Kuznecovui už aktyvumą ir puoselėjamus draugiškus ryšius.

Pasninko (Ramadano) pabaigos šventėje, kaip ir būdinga, be koncertinės dalies, visi turėjo progą pasivaišinti totorių kulinarinio paveldo patiekalais, puikiai žinomus ne tik Vilniaus rajone, bet ir visoje Lietuvoje (2018 m. Nemėžio totorių bendruomenė laimėjo III Tarptautinį plovo virimo čempionatą Druskininkuose).