Sportas2019 m. Vasario 19 d. 08:12

Nemenčinėje vyko XII Gedimino slidinėjimo maratonas bei Lietuvos slidinėjimo taurės varžybos

72491

Šių metų vasario 17 d. į Nemenčinę atvyko per 100 slidininkų dalyvauti XII Gedimino slidinėjimo maratone. Nekreipiant dėmesio į šiltą orą ir mažą sniego storį maratono dalyviai atvyko iš įvairių Lietuvos miestų – iš Utenos, Panevėžio, Elektrėnų, Kauno, Trakų, Visagino, Ignalinos, Vilniaus miesto ir Vilniaus rajono. Taip pat sulaukėme svečių iš Lenkijos Seinų miesto. Draugiška ir nuoširdi bendravimo atmosfera maratono metu pritraukė į sporto renginį įvairaus amžiaus žmones. Tai dar kartą patvirtino tokių žiemos sporto švenčių organizavimo būtinumą.

Maratoną organizavo Vilniaus rajono savivaldybės administracijos Kultūros, sporto ir turizmo skyrius, Lietuvos nacionalinė slidinėjimo asociacija kartu su Vilniaus rajono savivaldybės sporto mokykla. Iš pradžių buvo planuotas Vilniaus rajono slidinėjimo čempionatas, bet Vilniaus rajono savivaldybės administracijos Kultūros, sporto ir turizmo skyriaus vedėja Lilija Andruškevič prisiminė apie tarp slidinėjimo mėgėjų labai mėgstamą, masinį Gedimino maratoną, kuris dėl sniego stokos paskutiniais metais nevykdavo. Pasitarus su vicemeru Robertu Komarovskiu buvo priimtas sprendimas dėl XII Gedimino maratono organizavimo, tuo labiau, kad sniego buvo pakankamai. Prie maratono vykdymo prisijungė Lietuvos nacionalinė slidinėjimo asociacija, organizuodama Lietuvos slidinėjimo taurės varžybas. Tačiau paskutinę savaitę lijęs lietus ir pliusinė temperatūra ištirpdė sniegą, slidinėjimo ratas sumažėjo nuo 5 km iki vos 2,1 km, iš kurių 250 m buvo ypač blogos būklės ir reikėjo papildomai pilti sniegą, kad dalyviai rungtyniaudami trasoje nesugadintų brangaus inventoriaus.

Vyrai rungtyniavo 21; 16,8; ir 14,7 km distancijose, o moterys 14,7; 10,5; 6,3; ir 4,2 km distancijose. Vaikai rungtyniavo nuo 1 iki 4,2 km distancijose. 21 km distancijoje atskirose amžiaus grupėse nugalėjo Marius Butrimavičius iš Elektrėnų ir Ričardas Katkevičius iš Vilniaus. 16,8 km greičiausiai įveikė Romuald Noreika iš Nemenčinės. 14,7 km distancijoje nugalėtojais tapo Martyna Biliūnaitė iš Utenos ir Juozas Vilkelis iš Vilniaus. 10,5 km. distancijoje greičiausia buvo Jolanta Morozovienė iš Trakų, Jadvyga Junevič nugalėjo 6,3 km distancijoje, savivaldybių darbuotojų grupėje 4,2 km greičiausiai įveikė Dorota Levko. Vaiku grupėje 1 km nuotolį greičiausiai įveikė Rugilė Radeckaitė ir Pijus Panavas, abu iš Vilniaus. Silvija Karavackaitė iš Nemenčinės tapo nugalėtoja 2 km distancijoje. 3 km trasoje nugalėtojais tapo Rūta Žemaitė iš Utenos ir Ignas Rakštelis iš Vilniaus. 4,2 km distancijoje nugalėjo Emilija Siavro iš Mostiškių. Tokioje pat distancijoje skirtingose amžiaus grupėse nugalėtojais tapo Kasparas Misiūnas ir Domantas Savanevičius.

Varžybų nugalėtojai ir prizininkai buvo apdovanoti diplomais, taurėmis ir daiktiniais prizais, kurios įsteigė Vilniaus rajono savivaldybė ir Lietuvos nacionalinė slidinėjimo asociacija. Nugalėtojams apdovanojimus įteikė Vilniaus rajono mero pavaduotojas Robert Komarovski, Vilniaus rajono savivaldybės administracijos Kultūros, sporto ir turizmo skyriaus vedėja Lilija Andruškevič ir Lietuvos nacionalinės slidinėjimo asociacijos lygumų slidinėjimo sekretorius Daumantas Jurgis Petrovas.

Po varžybų maratono dalyviai, žiūrovai ir svečiai galėjo pasivaišinti lauko virtuvėje pagamintu šiltu maistu ir arbata. Visus linksmino nuotaikinga muzika.