Angle down Atgal

Nemalonus incidentas Kauno rajone iškėlė dilemą: šuo apkandžiojo vaiką – kas kaltas?

Kraupiu įvykiu virtusį vakaro pasivaikščiojimą su pusantrų metų sūneliu Brigita prisimins dar ilgai. Mažametį sužalojo ne bešeimininkis gyvūnas – priešingai, vestas už pavadėlio, bet be antsnukio belgų aviganių veislės šuo.

Incidentas įvyko vienoje Kauno rajono gyvenvietės (Pabiržis, Neveronių sen.) gatvelėje.

Agresyvaus šuns apkandžiotas mažametis, pasak motinos, patyrė stiprų šoką – po įvykio, kurio metu vaikui sužalotas kaklas, pilvas ir galvos sritis, jis ištisai verkia, mažai miega, bijo svetimų žmonių ir net senelių, arti prisileidžia tik tėvus, todėl gydosi namuose.

Kiekvieną kartą išsiruošti į gydymo įstaigą (perrišti žaizdas reikia kasdien) yra problemiška. Vaikui paskirti antibiotikai, vaistai nuo skausmo.

Liks (ne)nubaustas

Tėvai būgštauja, kad šuns šeimininkas liks nenubaustas. Jų žiniomis, tai tarsi koks užburtas ratas – šis belgų aviganis apkandžioja jau nebe pirmą vaiką. Tai jau esą trečias atvejis, tačiau nesiimama jokių apsaugos priemonių. Gyvūnas ir toliau kelia grėsmę žmonėms, yra neprižiūrėtas, kieme laksto palaidas.

„Vargu ar kas gali numanyti, kokius fizinius skausmus ir psichologinius išgyvenimus patiria vaikas ir visa mūsų šeima. Net medikai nesiryžta prognozuoti, kiek tai paveiks tolimesnę berniuko raidą“, – portalui Alfa.lt sakė nukentėjusio berniuko mama ir pridūrė, jog šuns savininkas iki šiol nepasiteiravo apie sūnaus sveikatos būklę, neatsiprašė.

Nelaimė įvyko šį sekmadienį: pro šalį ėjęs belgų aviganio veislės šuns savininkas šiek tiek atleido pavadį. To pakako, kad šuo staiga pagriebtų berniuką už kaklo. Mama apkabino vaiką, kad išvengtų rimtesnių sužalojimų, o tėtis tuo metu griebė šunį už kaklo norėdamas jį atplėšti nuo vaiko.

Nors ir laikė pavadį, savo augintinio vyras nesugebėjo suvaldyti. Tik po keleto sekundžių, padedant aplinkiniams, pavyko šunį nuplėšti nuo vaiko ir mamos.

Baudžiamoji ar administracinė atsakomybė

Dėl įvykio buvo kreiptasi į Kauno apskrities vyriausiąjį policijos komisariatą. Portalui Alfa.lt pasiteiravus apie įvykį, Kauno apskrities vyriausiojo policijos komisariato atstovė Justina Kazragytė tikino, jog pareigūnai atlieka tyrimą, tikslina įvykio aplinkybes.

O pranešimų apie tai, kad šis šuo būtų anksčiau sužalojęs kitą asmenį ar vaiką, šiemet policijos registruojamų įvykių registre nėra gauta. „Tačiau pareigūnai tyrimo metu sulaukė informacijos, kad tai gali būti ne pirmas toks atvejis, ir atlikdami tyrimą į tai atsižvelgs“, – patikino ji.

Atlikus procesinius veiksmus, bus sprendžiamas klausimas dėl atsakomybės taikymo gyvūno savininkui. Šuns šeimininkui priklausomai nuo sveikatos sutrikdymo masto gali grėsti tiek ir baudžiamoji, tiek ir administracinė atsakomybė.

Nustačius faktą apie netinkamą gyvūno priežiūrą ar laikymą, asmeniui pagal Lietuvos Respublikos administracinių pažeidimų kodekso 346 str. 4 d. gresia bauda iki trijų šimtų eurų bei gyvūno konfiskavimas. „Gyvūno paėmimas vykdomas tik teismo sprendimu, veterinarijos specialistui nustačius aplinkybes, dėl kurių privalu konfiskuoti augintinį“, – pabrėžė pašnekovė.

Alfa.lt

comment Skaitytojų komentarai (0)

Taip pat skaitykite