Angle down Atgal

Nekasdienės patirtys

Mokytis galima ne tik klasėse. Dar daugiau – žinios, įgytos kitose erdvėse, ne tik skatina didesnį susidomėjimą, bet ir išlieka ilgam, pastūmėja naujai pažiūrėti į įprastus dėstomus dalykus, o gal – net ir padeda atsirasti svajonei apie savo ateities kelią. Tokios pamokos Palomenės pagrindinėje mokykloje jau seniai ne naujovė, o įprastas dalykas.

Kaišiadorių maisto ir veterinarinės tarnybos viršininko (KMVT), valstybinio veterinarijos inspektoriaus Marijono Kriaučiūno pakviesti Palomenės pagrindinės mokyklos 8-9 klasės mokiniai apsilankė šioje tarnyboje.

M. Kriaučiūnas pasidžiaugė tarnybos darbuotojų darbu, supažindino su KMVT veikla. Mokiniai sužinojo, kad ši tarnyba yra kompetentinga Vyriausybės institucija, vykdanti valstybinę maisto ir veterinarinę kontrolę mūsų rajono teritorijoje. VMVT teritorinių padalinių inspektoriai kontroliuoja daug ūkio subjektų: prekybos ir viešojo maitinimo įmones, gyvūninio ir negyvūninio maisto gamintojus, pienininkystės ūkius, gyvūnų laikymo vietas, pašarų, veterinarinių vaistų gamybos įmones ir kita. Kasmet atliekami patikrinimai, ištiriami vartotojų skundai ir suteikiamos konsultacijos gyventojams bei ūkininkams. Vienas svarbiausių tikslų – kad ant vartotojų stalo patektų tik saugus ir kokybiškas maistas.

Tarnyba aktyviai kovoja su gyvūnų užkrečiamosiomis ligomis, daug dėmesio skiria gyvūnų gerovei, nes tai tiesiogiai lemia ne tik gyvūninio maisto kokybę, bet ir turi įtakos Lietuvos ekonomikai, lietuviško maisto eksportui į kitas šalis. Vyriausioji veterinarijos gydytoja-inspektorė Kristina Augustienė parodė filmą apie KMVT veiklą, bendradarbiavimą su kitomis tarnybomis, kolektyvo laisvalaikį. Paparčių seniūnijos veterinarijos gydytojas Jurgis Klimas kalbėjo profesinio ugdymo karjerai klausimais, papasakojo, kur galima mokytis veterinarijos gydytojo profesijos. Taip pat papasakojo mokiniams apie privačios veterinarijos privalumus, savo atliekamus kasdieninius darbus. Gydytojas pažymėjo, kad reikia daug skaityti, tobulintis, domėtis, žinoti daugiau už ūkininkus, nes jiems turi patarti, o ne tik atlikti paslaugas. Mokiniai specialistams pateikė klausimų apie pasitaikiusius sunkiausius gydymo atvejus, gyvūnų traumas, atliekamus tyrimus, gyvūnų ženklinimą, skiepijimą, patikrinimus maitinimo įstaigose, maisto bei pašarų kontrolę ir kita. Ir patiems mokiniams teko pasitikrinti savo žinias, atsakyti į anketos klausimus. Kadangi tarnyboje dirba 10 veterinarijos gydytojų – inspektorių, turėjome galimybę susipažinti su jų darbo sritimis, apžiūrėti kabinetus, laboratorijas.

Viešnagė KMVT mokiniams labai patiko, nes veikla ir mokymasis netradicinėse aplinkose skatina mokinius pažinimui. Dėkojame tarnybos viršininkui M. Kriaučiūnui ir jo kolektyvui už suteiktą galimybę mokiniams mokymą patirti kaip konkrečią patirtį, jos įvertinimą ir taikymą kasdieniniame gyvenime. Nuoširdus ačiū už dovanas – įteiktus vaisius padėkluose, kaip sveikos mitybos pagrindą.

Ona Rudienė, Biologijos ir chemijos vyr. mokytoja

comment Skaitytojų komentarai (0)

Taip pat skaitykite