Angle down Atgal

Neįtikėtinas rekordas: gimė vaikas, kurio embrionas buvo užšaldytas 27 metus

Molly Gibson – vos mėnesio kūdikis, tačiau jos gyvenimas jau yra įtrauktas į medicinos istoriją. Mergytės embrionas buvo užšaldytas net 27-erius metus.

Molly embrionas buvo užšaldytas 1992 metų spalį. Ir tik šių metų pradžioje šį embrioną įsivaikino Tina ir Benas Gibsonai. Kaip skelbia CNN, porai po devynių mėnesių gimė dukra.

Medikų teigimu, Molly gimimas laikomas tam tikru rekordu medicinos istorijoje, nes dar niekada embrionai nebuvo užšaldyti tiek ilgai. Tiesa, iki šiol ilgiausiai užšaldytu embrionu buvo laikyta ne kas kita, o Molly sesuo Ema. Ji taip pat gimė Gibsonų šeimoje kiek anksčiau – 2017 metais. Iki tol jos embrionas buvo užšaldytas 24 metus.

Vaikų susilaukę tėvai spaudai pasakojo, kad rekordai jiems nerūpi. Jauni tėvai džiaugiasi šeimos pagausėjimu ir tuo, kad dukros abi sveikos.

Gibsonai pagalbiniam apvaisinimui kreipėsi į Nacionalinį embrionų centrą JAV. Šioje įstaigoje vaisingumo problemų turintys vyrai ir moterys gali įsivaikinti užšaldytus embrionus.

Bijojo senų embrionų

Iki Molly ir Emos gimimo buvo nedaug žinoma apie tokio amžiaus sulaukusius embrionus. Gibsonų šeima taip pat neslepia, kad prieš procedūras nerimavo, ar pavyks pastoti naudojant būtent šiuos embrionus. Tiesa, gydytojai tikino, kad užšaldymo laikas įtakos pastojimui neturi.

Čia galioja įprasta tikimybė pastoti.

Abi Gibsonų mergaitės gimė sveikos, o nėštumai buvo sklandūs.

comment Skaitytojų komentarai (0)

Taip pat skaitykite