Angle down Atgal

Neįtikėtina – Rusijoje atrastos penkios naujos salos

Šaltuosiuose vandenyse prie šiaurinės Rusijos krantų tyrėjai atrado penkias naujas salas. Nors šis įvykis galėtų tapti puikia proga švęsti, visgi nerimą kelia faktas, kad salos pasirodė dėl spartėjančio ledynų tirpimo, nulemto klimato pokyčių.

Žinia apie naujų salų egzistavimą šiame regione pirmą kartą dar 2016 metais buvo išsakyta koledžo studentės, analizavusios palydovines nuotraukas, jai rašant savo baigiamąjį studijų darbą.

O visai neseniai mažiausiai penkių naujų salų egzistavimą patvirtino Rusijos gynybos ministerija. Oficialus pareiškimas buvo paskelbtas po neseniai vykusios Rusijos laivyno tyrimų laivo „Vizir“ ekspedicijos.

Tik ką pasirodžiusios salos anksčiau buvo padengtos Nansen ledyno, kuris dar žinomas kaip Vylka, tačiau dėl kylančios oro ir vandenyno temperatūros sukelto ledo sluoksnio mažėjimo jos išniro iš vandenyno. Iškilusių salų plotas siekia nuo 900 iki 54,500 kv. metrų.

Šiaurės poliaratis pasauliniu mastu išgyvena vieną ryškiausių orų šiltėjimų, ypač pastaraisiais metais, kai didžiojoje žemutinės Arkties dalyje buvo fiksuotas rekordinis karštis.

Dramatiški Arkties pokyčiai turi pragaištingų padarinių ir biologinei įvairovei bei žmonių įsikūrimui regione ir už jo.

Parengta pagal Iflscience.com

comment Skaitytojų komentarai (0)

Taip pat skaitykite