Angle down Atgal

Neįtikėtina garažo transformacija į tvarkingas žvejo dirbtuves

Vilnietis Stasys užsiima žvejyba, todėl visą šiam užsiėmimui reikalingą gausų inventorių laiko nuosavo namo garaže. Čia pat doroja ir tvarko sugautą laimikį. Dėl vietos trūkumo garaže daiktai sudėti bet kaip, jame ne tik sunku kažką rasti, bet net ir įeiti. Tokia netvarka labai erzina pedantę Stasio žmoną Violetą. Kaip garažą paversti ne tik patogia daiktų laikymo erdve, bet ir pritaikyti žvejo poreikiams? Su tokiu iššūkiu susidūrė laidos „Namų idėja su IKEA“ dizaineris Mantvydas Breivė.

„Jau seniai galvojau tą garažą susitvarkyti dėl šventos ramybės, kad žmona nebebambėtų, bet vis tai laiko trūko, tai finansų, tai taip ir liko“, – sako garažo šeimininkas Stasys.

„Aš ten stengiuosi kuo rečiau užeiti, nes žinau kas ten darosi. Akis bado ta baisi netvarka. Norisi, kad bent įeiti būtų įmanoma“, – skundėsi sutuoktinė Violeta.

Anketą dalyvauti projekte „Namų idėja su IKEA“ užpildė judviejų dukra. Kai pora sužinojo, kad laimėjo dizainerio konsultaciją ir pasirinktos erdvės atnaujinimą, buvo didžiulis šokas. Stasys iš pradžių truputėli nerimavo, ar liks visi jam reikalingi daiktai, kaip viskas atrodys po pertvarkos ir kiek įtariai žvelgė į dizainerį Mantvydą, bet galutiniu rezultatu liko daugiau nei patenkintas.

„Šeima garažą naudojo kaip patalpą daiktams laikyti, tačiau tam nebuvo pritaikytų sprendimų. Kai kurie daiktai buvo sukrauti ant žemės, o bendroje krūvoje esantys įrankiai – nepasiekiami. Pagrindinė taisyklė įrenginėjant sandėliavimo patalpą yra sudėti daiktus taip, kad viską būtų lengva rasti“, – pirmaisiais įspūdžiais ir įžvalgomis dalinosi dizaineris Mantvydas Breivė.

Besikalbant apie Stasio užsiėmimą ir poreikius, išaiškėjo vyro svajonė – jis garaže labai norėtų turėti plautuvę, kad galėtų patogiai nusiplauti rankas čia pat vietoje ir nereikėtų bėgioti į lauką arba į namą kaskart dorojant žuvis, juolab, kad net vandens įvadas patalpoje yra. Tarp visų garaže esančių baldų, įrankių ir kitų daiktų svarbią vietą užėmė ir šaldiklis žuviai. Šie savininko poreikiai padėjo dizaineriui rasti individualius sprendimus, atskleisti jo asmenybę ir funkcionaliai įrengti garažą.

„Norėjau, kad šeimininko pomėgiai atsispindėtų tiek patalpos funkcionalume, tiek jo estetikoje. Ant žvejybos reikmenų esančios beveik neoninės spalvos tapo įkvėpimo šaltiniu erdvės atnaujinimui“, – atskleidžia M. Breivė.

Dizaineris taip pat siekė, kad visi jo priimti daiktų laikymo sprendimai būtų ergonomiški – skirtingos funkcijos ir dydžio daiktai būtų laikomi atskirai, o sunkesni „įsikurtų“ kuo žemiau ir vyresnio amžiaus šeimininkui nereikėtų jų kilnoti. Daiktų laikymui M. Breivė išnaudojo ne tik grindis, lentynas ar sienas, bet ir kitus kambario elementus. Kadangi daugelis garaže atliekamų darbų „nešvarūs“, interjero dizaineris ieškojo purvo nebijančių paviršių ir įrengė sprendimus švarai patalpoje palaikyti. Ar atnaujintas garažas bus patogus šeimininko Stasio hobiui – žvejybai? Sužinokite tai šeštojoje projekto „Namų idėja su IKEA laidoje“ per TV3 jau šį šeštadienį 17.30 val.

comment Skaitytojų komentarai (0)

Taip pat skaitykite