A. Rutkausko nuotr.
Angle down Atgal

Neišmoktos viaduko remonto pamokos: eismas vėl stringa ir niekam neįdomu

Esu šiaulietė. Šiame mieste gyvenu daugiau nei trisdešimt metų ir esu neabejinga jo aktualijoms. Stengiuosi domėtis kas jame vyksta ir kodėl. Mane, kaip ir daugelį iš jūsų, džiugina mūsų mieste vykstantys remonto darbai, tačiau norėtųsi, kad nebūtų kartojamos tos pačios klaidos. Ką aš turiu omenyje?

Esu vairuotoja. Taip jau susiklostė, kad automobilį vairuoju kiekvieną dieną. Pripažinkime, kad judėjimas mūsų mieste nėra pats patogiausias. Turiu omenyje, kad per geležinkelį turime du viadukus. Tik jais trumpiausiu būdu galime iš centro važiuoti į pietinį mikrorajoną ir atvirkščiai. Taip, dar yra aplinkelis, bet kalbu ne apie jį.

Ar pamenate, koks buvo eismo judėjimas dar ne karantininiais metais? Pavyzdžiui, kai buvo remontuojamas senasis viadukas? Aš tuomet dar nevairavau, bet puikiai pamenu eismo kamščius Tilžės gatvėje, didelį transport srauto nukrypimą į naująjį viaduką. Na, bet pakentėjome ir ištvėrėme. Tiesa, senojo viaduko remonto dėl darbų apimties tikriausiai nereikėtų lyginti su naujojo.

Apie naujojo viaduko remontą ir norėčiau pakalbėti. Pernai buvo remontuojama viena jo pusė. Tuomet vykstantiems iš pietinio mikrorajono teko viena eismo juosta, o iš centro pietinio link – dvi. Rytinio piko metu nusidriekdavo iš tiesų dideli kamščiai. Vien judantys Architektų gatve nespėdavo pravažiuoti, o šviesoforas jau leisdavo važiuoti automobiliams iš Jablonskio gatvės ir pan.

Šiemet situacija labai panaši, tik atvirkštinė. Dabar viena eismo juosta yra tekusi važiuojantiems iš centro į pietinį mikrorajoną. Tiesa, eismo srautas dėl infrastruktūros ypatumų dabar į viaduką būna net didesnis – važiuojantys Žemaitės gatve, taip pat Dubijos iš abiejų pusių. Važiuojantiems Dubijos gatve nuo buvusių „Keturių vėjų“ dar reikia kažkaip įsirikiuoti į bendrą srautą, kuris vyksta tik viena juosta. Tokia situacija sudaro ne tik kamštį, bet išaugusią avarijų tikimybę. Dubijos-Žemaitės gatvių sankryža kartais net nebūna ištuštėjusi, kai šviesoforas uždega žalią šviesą sankryžą kirsti jau kitiems automobiliams. Šie čia ir užstringa, nes neturi vietos važiuoti į viaduką arba turi įleisti transporto priemonę iš dešinės, atvažiavusią nuo Dubijos gatvės, buvusių „Keturių vėjų“.

Stebėjau šią situaciją ne vieną dieną. Nutariau raštu kreiptis į miesto savivaldybę ir policiją, klausdama ar nieko negalima padaryti? Siūliau pagalvoti apie galimybę tiek rytinio, tiek vakarinio piko metu į abi puses palikti po vieną eismo juostą, o trečią išnaudoti valdyti srautui – ryte ja galėtų judėti važiuojantys į centrą, vakare atvirkščiai – iš centro į pietinį. Kokiu būdu tai galėtų vykti? Galbūt reguliuotojo. Juk kelio remonte reguliuotojas yra nieko nuostabaus. Gal ženklai, gal reversinis šviesoforas. Tiesa, tokio Šiauliuose nėra buvę ir kažin ar kada bus…

Po beveik dviejų savaičių gavau atsakymą į savo paklausimą:

Informuojame, kad eismas organizuojamas pagal techninio projekto pasirengimo statybai ir statybos darbų organizavimo dalį, kurio sprendiniai suderinti su Šiaulių apskrities VPK Kelių policijos biuru.

Jūsų siūlomas sprendimas, pakeisti į dvi eismo kryptis link J. Jablonskio g., sudarytų analogiškus kamščius rytinio piko atveju ir problemos iš esmės nespręstų.

Na, nežinau, ką ir kaip jie ten paskaičiavo, bet, mano manymu, tas pats srautas ryte iš pietinio nuvažiavęs į centrą, vakare grįžta atgal. Suprantama, vietos šiuo metu ant viaduko nedaug, telpa tik trys eismo juostos. Aš ir siūlau jas piko metu naudoti taip, kad būtų patogu ir saugu važiuoti.

Matyt viskas taip ir liks – važiuosime dantis sukandę taip, kaip važiavome pernai. Ir kam čia kažką daryti, kad mums, miesto gyventojams ir svečiams (kai valdžia atlaisvina judėjimą tarp savivaldybių) būtų geriau. Svarbu, kad jie viską suderino dokumentuose. O jie atspindi realią situaciją?

O kaip piko metu skuba specialiosios tarnybos? Važiuoja ilgesniu keliu, nes per viaduką dabar nepaskubės? Tikriausiai čia tik jų darbuotojai ir gali atsakyti. O jums, vairuojantys šiauliečiai, tinka taip, kaip yra?

comment Skaitytojų komentarai (6)

Rekomenduojamas video turinys


Taip pat skaitykite