Angle down Atgal

Neišmeskite kavos tirščių: jie tręšia augalus ir atbaido kenkėjus

Jeigu kasdien pasidarote bent puodelį kavos, tai po ranka turite organinių medžiagų augalams šaltinį. Energijos kava gali suteikti ne tik jums – kavos tirščiai taip pat gali praturtinti sodo ar gėlyno dirvą.

Praturtinkite komposto dėžę kavos tirščiais

Likusių kavos tirščių neskubėkite išmesti lauk – sudėkite juos į kompostavimo dėžę. Tirščiuose yra augalams reikalingo mineralo azoto, taip pat magnio, kalio ir kitų mikroelementų.

Kompostą papildysite medžiagomis, jei į juos sudėsite ne tik panaudotus tirščius, bet ir naudotus popierinius kavos filtrus.

Unsplash.com nuotr.
Unsplash.com nuotr.

Tręšimas kavos tirčiais

Kavos tirščius galite panaudoti dirvos trąšoms. Tirščius berkite ant dirvos viršaus ar paviršiuje iškaskite kelių centimetrų griovelius ir tirščius užverskite žemėmis. Tirščių rūgštingumas yra beveik neutralus, tad jie augalams nepakenks.

Iš tirčių galite pasigaminti skystas trąšas. 20 litrų talpos vandens kibirui naudokite dviejų puodelių panaudotus tirščius. Mišinį naudokite po kelių valandų arba kitą dieną.

Mišinys taip pat tinkamas purkšti ant augalų stiebų ir jų lapų.

Nenaudoti sausi kavos tirščiai yra didesnio rūgštingumo nei naudoti, todėl tinkami tręšti rūgštesnę dirvą mėgstančius augalus. Nenaudotais kavos tirščiais galie tręšti:

  • hortenzijas;
  • rododendrus;
  • pakalnutes;
  • mėlynes;
  • morkas;
  • ridikėlius.
Unsplash.com nuotr.
Unsplash.com nuotr.

Apsaugokite augalus nuo kenkėjų

Sodininkų ir daržininkų bene didžiausias priešas yra šliužai ir sraigės. Šie gyviai apgraužia augalų stiebus ir lapus.

Tokie kenkėjai nemėgsta kavos tirščių, nes šie yra abrazyvūs. Kenkėjų paviršių kavos tirščiai veikia it šlifuoklis. Apibėrę augalų šaknis tirščiais, nuo jų atbaidysite kenkėjus.

Be to, ne visos katės mėgsta kavos kvapą, nuo keturkojų svečių sode ir gėlyne galite išsisukti į dirvą įmaišę panaudotus tirščius.

Pagal Thespruce.com

comment Skaitytojų komentarai (0)

Sponsored video

Taip pat skaitykite