Angle down Atgal

Neįprastas muzikinis renginys - susitikimas su poetu ir publicistu, reklamos bei muzikos kūrėju Žygimantu Kudirka

Netradicinį renginį artėjančios Spaudos atgavimo, kalbos ir knygos dienos proga kėdainiečiams dovanos Kėdainių rajono savivaldybės meras Saulius Grinkevičius. Renginys vyks gegužės 4 d. (ketvirtadienį) 17 val. Kėdainių r. sav. Mikalojaus Daukšos viešojoje  bibliotekoje. Kėdainiečiai turės progos susipažinti su Lietuvos himno autoriaus Vinco Kudirkos giminaičiu –  tekstų, reklamos, poezijos, muzikos kūrėju – Žygimantu Kudirka!

Į renginį labai kviečiami žiniasklaidos atstovai, kalbininkai, bibliotekininkai, knygynų ir spaustuvių darbuotojai, moksleiviai,  kėdainiečiai − visi, kas myli ir  gerbia spaudą, laisvą žodį, lietuvių kalbą, knygą ir, žinoma, MUZIKĄ!

Jei bus šilta, muzika, poezija ir Žygimanto Kudirkos asmenybe mėgausimės lauke, bibliotekos kiemelyje (patartina atsinešti pledukų atsisėti ar apsigaubti), o jei bus šalta ar lis lietus, renginys vyks III a. salėje.

Pagrindinis renginio informacinis rėmėjas – Kėdainių Centro FM.

Žygimantas KUDIRKA-Mesijus – įdomi ir labai įvairiapusiška asmenybė. 1987 m. gimimo. Pats yra lituanistas, dirba tekstų kūrėju, reklamos kūrybininku, nemažai yra rašęs spaudoje − žodžiu, dirba su tekstais. Veda kūrybinio rašymo paskaitas. Labai gražiai moka parodyti, kokia lietuvių kalba gali būti įdomi. Nes daugelis jaunimo galvoja, kad lietuvių kalba kurti negalima, ji neturi gerų žodžių ir pan. O jis kaip tik ir rodo mūsų kalbos plastiškumą, kūrybiškumą, kuria tik lietuviškai.

Daug kuria muzikos, rengia koncertus, išleidęs ne vieną diską. Repas, hiphopas ir kt. jaunatviška muzika. Jis yra vienas iš atliekamosios – slemo – poezijos pradininkų Lietuvoje. Slemas yra balso poezija, skirta ne tiek skaityti, kiek klausytis gyvai – tiesiai iš autoriaus lūpų.

Atstovavo Lietuvai Europos slemo poezijos čempionatuose Vokietijoje, Belgijoje, Prancūzijoje, 2014 m. vykusiame čempionate laimėjo pirmąją vietą – tapo geriausiu žanro atstovu Europoje. Poeziją tarsi „miksuoja“ iš garso, vaizdo bei konkrečiosios poezijos elementų.

Gavęs ne vieną apdovanojimą užsieny ir Lietuvoje. Išleido autorinę knygą − poezijos rinkinį „XXI a. Kudirka“. Jį sudaro interaktyvūs eilėraščiai, literatūriniai remiksai, interneto poezija, neįprastų grafinių formų ir turinio tekstai.

Pernai jam ir Linai Marcinonytei pavyko laimėti sidabrinį „Kanų liūtą“ jaunųjų kūrėjų kategorijoje. „Kanų liūtas“ – tai „Oskaro“ ar „Grammy“ apdovanojimų atitikmuo reklamoje.  Žygimantas Kudirka yra  įdomus, jaunatviškas, labai mėgstamas jaunimo, o ir nestandartinio mąstymo bei polėkio vyresniųjų.

 Informaciją parengė Rūta Švedienė, Kėdainių r. sav. vyr. specialistė  (kalbos tvarkytoja)

comment Skaitytojų komentarai (0)

Taip pat skaitykite