Angle down Atgal

Neįprastas ir retas reiškinys Lietuvos padangėje: dvi naktis grožėjomės pašvaiste

Dvi naktis danguje buvo galima išvysti itin retą Lietuvoje gamtos reiškinį – Saulės pašvaistes. Tokios progos nebuvo jau dvejus metus, tad dangaus stebėjimo entuziastai jos nepraleido.

 

Kol daugelis degėme žvakutes moliūguose, ant kapų, orų entuziastai pastarąsias dvi naktis budėjo užvertę galvas į dangų ir nutaikę objektyvus. Jie tykojo šviesos pašvaistės.

Ir daliai jų pavyko užfiksuoti neįtikėtinai gražią pašvaistę. Daugelis kvapą gniaužiančių naktyje švytinčių vaizdų „pagauti“ atvirose tamsiose vietovėse, toli nuo šviesą skaidančių miesto žiburių. Jais pasidalino ir socialiniuose tinkluose. Tad pramiegoję – galime bent taip pasigrožėti.

Pašvaistė Rokiškio rajone. Justinos Kripaitytės nuotr.
Pašvaistė Rokiškio rajone. Justinos Kripaitytės nuotr.

Paprastai tokiais vaizdais galima gėrėtis tik Šiaurės šalyse. Mūsų dangaus skliaute – tai itin retas reiškinys. Paskutinį kartą tai buvo prieš dvejus metus.

 

Pašvaistė Jurbarko raj. Almos Šimkutės nuotr.
Pašvaistė Jurbarko raj. Almos Šimkutės nuotr.

Dažniausiai pašvaistės mūsų platumose susidaro tik tada, kai padidėjęs Saulės aktyvumas sukelia goemagnetines audras. Kaip ir šįsyk spalio 28 dieną išspjautas Saulės pliūpsnis (X1 klasės intensyvumo) Žemę pasiekė kaip tik spalio 30-31 dienomis, atnešdamas įvairių reiškinių. Bet gražiausias jų – pašvaistės.

comment Skaitytojų komentarai (0)

Rekomenduojamas video turinys


Taip pat skaitykite