Tra­sa už­ra­kin­ta vi­sa­da, kad į ją ne­pa­tek­tų dvi­ra­ti­nin­kai. De­ja... ir neį­ga­lie­ji ve­ži­mė­liuo­se. (Aud­ro­nio Rut­kaus­ko nuo­tr.)
Angle down Atgal

Neį­ga­lie­ji ve­ži­mė­liuo­se į pra­mo­gas par­ke žiū­ri per tvo­rą

Neį­ga­lie­ji, at­rie­dė­ję ve­ži­mė­liu į Šiau­lių cent­ri­nį par­ką, mė­gau­ja­si ap­lin­ka, su­kur­to­mis poil­sio zo­no­mis ir ta­kais, ta­čiau ne į vi­sus aikš­ty­nus ga­li pa­tek­ti. Kad dvi­ra­ti­nin­kai ne­su­ga­din­tų bran­gios tra­sos dan­gos ir rel­je­fo, var­te­liai į ra­di­jo ban­go­mis val­do­mų ma­ši­nų aikš­ty­ną vi­sa­da lai­ko­mi už­ra­kin­ti, in­for­ma­ci­jos – jo­kios. Par­ką pri­žiū­rin­ti Sa­vi­val­dy­bė ži­no šią pro­ble­mą, tik dar ne­su­gal­vo­jo, kaip ją iš­spręs­ti.
 

Su vežimėliu – lik už tvoros

„Kai Justas, pravažiuodamas Žemaitės gatve, pamatė šią trasą, jam pritrūko žodžių. Tai, kas yra padaryta, yra tiesiog nerealu, parkas prikeltas, gražus, tiesiog nuostabus“, – sako atnaujintu vaikystės parku susižavėjusi šiaulietė Laima Rudokienė, kurios sūnus svajojo apie tokią trasą, kokios reta, kur esama.

Justas, sergantis raumenų liga ir judantis tik vežimėliu, prieš trejus metus gavo dovanų radijo bangomis valdomą mašinėlę, kuria galėtų bent taip pajausti greitį, pašokti į orą per trampliną, pavažiuoti vienu ratu, apsiversti. Deja, jos nebuvo kur net tinkamai išbandyti: kambariuose ji per greita, ant smėlio tik pavažinėjo. Išlauktoji proga paaugliui tapo nusivylimu, kai šeima atvyko į miesto parką. Su vežimėliu teko stovėti už tvoros.

„Jei į trasą tu gali įeiti pro sukamuosius vartelius, tai su vežimuku yra neįmanoma. Yra varteliai, pro kuriuos būtų galima patekti, bet jie yra užrakinti ir nėra jokios informacijos, kokiomis valandomis būna atrakinta ar pas ką raktas“, – nusivylusi pasakoja berniuko mama.

Kadangi Justas ilgai lauktos galimybės nenorėjo prarasti, jis nepasidavė, nusprendė pasivažinėti, kad ir likdamas kitapus tvoros.

„Jis prakišo tą mašinytę pro tvorą ir važinėjo taip kalneliais, pats būdamas už tvoros. Toks anapus tvoros išmestas jautiesi. Palaižėme ledų per stiklą. Jis labai blogai jautėsi dėl to. Suprantame, kad bijoma vandalų, bet baudžiami kiti“, – dėl sūnaus patirtos neteisybės išgyvena L. Rudokienė.

(Aud­ro­nio Rut­kaus­ko nuo­tr.)
(Aud­ro­nio Rut­kaus­ko nuo­tr.)

Raktų būtų važiavęs net pas merą

Graudžiu tokios pramogos brangiai įrengtoje trasoje vaizdu per tvorą lankytojai pasidalijo socialiniame tinkle, tikėdamiesi, kad jų didelė (kažkam – maža) problema bus pastebėta. Justas kasdien klausinėjo mamos, ar ši jau išsiaiškino, kas turi vartų raktus, kada būna atrakinta, juk tuoj žiema ir trasa užsnigs, nebepasinaudosi.

Berniukas taip nekantravo, kad buvo net pasiryžęs prašyti susitikimo su miesto meru Artūru Visocku, kad šis padėtų padaryti šią laisvalaikio zoną prieinamą ir neįgaliesiems.

Centrinio parko sutvarkymo projekto užduotis buvo – sukurti naują šiuolaikišką laisvalaikio erdvę, pritaikytą visai šeimai. Estrada su žiūrovų erdve, takai, ramaus laisvalaikio leidimo, iškylų, sporto ir ekstremalaus sporto zonos, treniruoklių bei vaikų žaidimų aikštelės. Atskiroje teritorijoje šiaurinėje parko dalyje šalia stadiono atsirado ir radijo bangomis kontroliuojamų mašinyčių trasa. Suformuotos žvyro dangos trasos su įvairiais tramplinais. Greta trasos – pakyla su vietomis dalyviams ir teisėjams.

Yra viskas. Tačiau pritaikyta ne visiems. Deja.

Duos vartų raktus

Parką ir visą jame esančią infrastruktūrą prižiūri Šiaulių miesto savivaldybės administracijos Miesto ūkio ir aplinkos skyrius.

Anot administracijos direktoriaus pavaduotojo Eduardo Bivainio, problema jiems žinoma. Esą kaip tik prieš keletą dienų specialistai apžiūrėjo, kad sukamų vartelių praėjimas tikrai neįveikiamas su vežimėliu, o praėjimas – gerokai per siauras. Tokie varteliai ir praėjimas specialiai skirti tik pėstiesiems tam, kad į ją nepatektų su dviračiais ir nesuardytų pačios trasos.

Tad dabar ieškoma sprendimo, kur geriau palikti vartų raktus neįgaliesiems. Apie stacionarią raktų dėžutę, atrakinamą žinute gaunamu kodu, negali būti ir kalbos. Valdininkai sako, kad jei jau metalinius kranus nurovė – tai tokią skrynelę vandalai irgi nuplėš.

Kol ieškoma sprendimo, neįgaliesiems siūloma kreiptis į mero patarėją Justiną Švėgždą, kuris taip galėtų matyti norinčiųjų srautą, galbūt net būtų patikimas vartų rakto dublikatas.

comment Skaitytojų komentarai (0)

Rekomenduojamas video turinys


Taip pat skaitykite