Neįgalieji Lietuvos lengvaatlečiai į pasaulio čempionatą vyksta kovoti dėl medalių

Vilnius
Budintis Budėtojas Etaplius žurnalistas
Šaltinis:  Etaplius.lt

Trečiadienį Lietuvos neįgaliųjų lengvosios atletikos rinktinė išvyko į Londoną (Didžioji Britanija), kur šią savaitę prasidės pasaulio čempionatas. Tarp dalyvių būsiantis Lietuvos parolimpinio komiteto (LPOK) prezidentas Mindaugas Bilius tikisi, kad lietuviai pajėgūs iškovoti du-tris medalius.

Čempionate dalyvaus Ramunė Adomaitienė (šuoliai į tolį), Mindaugas Bilius (disko metimas ir rutulio stūmimas), Donatas Dundzys (disko metimas ir rutulio stūmimas), Jonas Spudis (ieties metimas), Kęstutis Skučas (disko metimas), Juozas Eigminas (šuoliai į tolį), Modestas Grauslys (šuoliai į tolį), Andrius Skuja (rutulio stūmimas ir ieties metimas), Audrius Alzbergas (šuoliai į tolį) ir Ramūnas Verbavičius (rutulio stūmimas ir ieties metimas).

„Visi laukiame startų, nes tai mums bus pirmosios varžybos po Lietuvos čempionato. Mums neteko išvažiuoti, sudalyvauti tarptautinėse varžybose, todėl nervų tai kainuoja, bet tikiuosi, kad viskas bus gerai, - sakė M. Bilius. - Man pačiam pasiruošimas praėjo gana neblogai. Rutulio stūmime rezultatas panašus kaip prieš Rio de Žaneiro parolimpines žaidynes. Galimybė pasiekti geresnį rezultatą tikrai yra. Tiesa, disko metimas šiuo metu yra šiek tiek šlubuojantis. Galbūt kažkiek pritrūko laiko tam, nes tenka derinti LPOK prezidento pareigas ir norėjau, kad visi lietuviai turėtų geras sąlygas pasirengti čempionatui“.

Būtent parolimpinis čempionas rutulio stūmime ir medalininkas disko metime M. Bilius yra laikomas vienas realiausių kandidatų Lietuvai pelnyti medalį. Prieš dvejus metus vykusiose planetos pirmenybėse lietuviai iškovojo du sidabro medalius (M. Bilius - sidabrą rutulio stūmime, o R. Adomaitienė - sidabrą šuoliuose į tolį).

„Negaliu formuoti kažkokius tikslus, kai nebuvo gero pasiruošimo. Šis startas visai LPOK komandai padės nupiešti gaires, su kuriomis mes judėsime 2020 metų parolimpinių žaidynių link. Tikiuosi, kad visi lietuviai džiaugsis varžybomis, - teigė parolimpinis čempionas. - Du-trys medaliai būtų labai geras pasiekimas, o vienas-du būtų gerai. Jei medalių nebus, tai pasirodymas bus prastas. Taip, yra galimybė, kad man pavyks iškovoti du medalius. Taip pat tikimės medalių iš disko metiko K. Skučo bei šuolininkės R. Adomaitienės. Tai pirmi metai prieš naują olimpinį ciklą, todėl svarbiausia bus apsižiūrėti. Iš sportininkų norėčiau, kad visi pagerintų treniruočių rezultatus“.

M. Bilius buvo nepatenkintas Seimui pateiktu nauju Lietuvos sporto įstatymo projektu ir net pateikė paraišką rentai gauti. Vis dėlto, kol projektas įstrigo Seime, M. Bilius ketina tęsti sportinę karjerą ir ją derinti su LPOK prezidento pareigomis.

„Šis čempionatas mano karjerai įtakos neturės. Esu patenkintas savo situacija. Esmė yra garbingai atstovauti Lietuvai. Mūsų šalis yra tvarkinga ir norime tą parodyti. Aš noriu dar sportuoti ir turiu planą ruoštis Tokijo parolimpinėms žaidynėms“, - sakė M. Bilius.

„Sportininkai į varžybas važiuoja dėl rezultato. Neturėjau jokių traumų, todėl pasiruošimas buvo geras. Esu nusiteikęs kovoti. Jeigu pasieksiu aukštą rezultatą, tai vieta bus atitinkama“, - pridūrė K. Skučas.

Pasaulio čempionatas vyks tame pačiame stadione, kuriame vyko 2012 metų Londono parolimpinės žaidynės. Londone viešėjęs K. Skučas ir parolimpinėse žaidynėse dalyvavęs M. Bilius pabrėžė, kad Didžiosios Britanijos sostinėje jie jautė didžiulį susidomėjimą tiek iš žiūrovų, tiek iš žiniasklaidos, todėl atmosfera vėl turėtų būti didinga.

R. Adomaitienė apgailestavo, kad geresniam pasiruošimui jai trukdė traumos.

„Tik paskutinius 1,5 mėn. galiu sportuoti pilna jėga. Londone pamatysime, ką lems trumpesnis pasiruošimas. Šiuo metu negaliu pasakyti, kad esu pasiruošusi 100 proc.“, - kalbėjo sportininkė.

M. Bilius apgailestavo, kad neįgalūs sportininkai varžybose neturi nei masažuotojų, nei pakankamai papildų. Į Londoną vyks vienas kineziterapeutas.

„Mano, kaip LPOK prezidento, tikslas yra suteikti sportininkams sąlygas atlikti tyrimus, šnekamės su kai kuriais reabilitacijos centrais ir norime, kad situacija pagerėtų“, - teigė M. Bilius.

Spaudos konferencijoje taip pat buvo pristatytas naujas Lietuvos parolimpinio komiteto partneris. Juo tapo bendrovė „Euloto“. Ji LPOK žada skirti net 150 tūkst. eurų.

Pasak M. Biliaus, ši parama LPOK biudžetą padidins keletą kartų, o sportininkai turės daug geresnes sąlygas ruoštis svarbiausioms varžyboms.

ELTA