Angle down Atgal

Neidentifikuota tapo Pietų Afrikos koronaviruso atmaina

Po to, kai antradienį pranešta, kad Anykščių rajone nustatyta dar neidentifikuota koronaviruso mutacija, „Anykštai“ situaciją komentavo Anykščių rajono mero pavaduotojas, Ekstremalių situacijų komisijos operacijų vadovas Dainius Žiogelis.

D.Žiogelis kalbėjo, kad respublikinėje spaudoje esą pasklido „pavėluota informacija“, nes Anykščių rajone dar balandžio 9 dieną buvo nustatyti COVID-19 Pietų Afrikos atmainos atvejai.

„Tada mes tikėjome, kad tai ir yra tokia koronaviruso atmaina. Suaktyvinome tyrimus, o čia turbūt Nacionalinis visuomenės sveikatos centras prisipažino, kad negali konkrečiai pasakyti, kokia čia koronaviruso atmaina“, – svarstė jis.

Anot D.Žiogelio, „Nacionalinis visuomenės sveikatos centras balandžio 9 dieną paskelbė, kad Anykščių rajone nustatyti koronaviruso Pietų Afrikos atmainos atvejai, o jau balandžio 16 dieną „tarp eilučių“ pranešė, kad tų atvejų negali priskirti Pietų Afrikos atmainai, nes tam tikra viruso dalis turi ir kitų atmainų požymių“.

Anykščių rajono mero pavaduotojas, Ekstremalių situacijų komisijos operacijų vadovas Dainius Žiogelis sakė, kad nuo kovo 22 dienos yra nustatytas 41 neindentifikuotas koronaviruso atvejis Anykščių rajone.

D.Žiogelis sakė, kad praėjusią savaitę Anykščių rajone greitaisiais testais papildomai buvo ištirta maždaug 500 žmonių.Jis sakė, kad per papildomus tyrimus nerasta nei vieno užsikrėtimo koronavirusu atvejo.

Robertas ALEKSIEJŪNAS

comment Skaitytojų komentarai (0)

Rekomenduojamas video turinys


Taip pat skaitykite