Angle down Atgal

Negalite užmigti? Tai įspėjimas dėl rimtos sveikatos problemos

Su nemiga kovoja nemažai žmonių, tačiau ekspertai nustatė, kad negalėjimas užmigti gali įspėti apie rimtas sveikatos problemas. Nemiga galbūt tylus ženklas, kad jums laikas pasitikrinti sveikatą.

Ekspertų teigimu, apie 40 procentų britų kenčia nuo aukšto arba ribinio aukšto cholesterolio kiekio.

Mokslininkų tyrimai nustatė, kad nemiga ir problemos su aukštu cholesteroliu turi ryšį. Pasak Arizonos universiteto tyrimo, nemigos ir cholesterolio ryšis pastebėtas dar 2014 metais.

Didelis cholesterolio kiekis atsiranda, kai kraujyje yra per daug riebalų. Didelis cholesterolio kiekis nesukelia simptomų ir vienintelis būdas sužinoti, ar juo sergate, yra testas.

Tokie dalykai kaip jūsų amžius, svoris ir kitos sąlygos, pavyzdžiui, aukštas kraujospūdis ar diabetas, taip pat gali prisidėti prie didelio cholesterolio kiekio padidėjimo rizikos.

Tyrime dalyvavę pacientai buvo vertinami pagal jų gyvenimo būdo įpročius, miego trukmę ir tai, ar jie knarkė, ar ne. Taip pat buvo išmatuotas jų lipidų kiekis, kuris rodo gerojo ir blogojo cholesterolio kiekį.

Tyrimo metu nustatyta, kad žmonės, kurie kiekvieną naktį miegojo mažiau nei šešias valandas, dažniau turi blogojo cholesterolio. Aukštas cholesterolio kiekis yra susijęs su širdies ligomis, o tyrimai parodė, kad tam turi įtakos miego trūkumas.

„Tarp nemigos ir cholesterolio problemų yra ryšys. Todėl jei kyla problemų užmigti, galima apsvarstyti galimybę pasidaryti kraujo tyrimą, kuris nustatytų, ar cholesterolio kiekis yra padidėjęs“, – sako gydytojas.

 

Parengta pagal užsienio spaudą

comment Skaitytojų komentarai (1)

Rekomenduojamas video turinys


Taip pat skaitykite