Angle down Atgal

Neformaliojo vaikų švietimo įstaigų tinklo pokyčiai – paslaugų prieinamumui Vilniaus seniūnijose didinti

Vilniaus miesto savivaldybė imasi neformaliojo vaikų švietimo įstaigų veiklos pertvarkos. Šiandien sostinėje veikiant 19 įstaigų, pusė jų yra sutelkta vos keturiose seniūnijose, kai pačiuose problematiškiausiuose rajonuose tokių paslaugų poreikis nėra patenkinamas. Atliktas neformaliojo vaikų švietimo įstaigų veiklos efektyvumo tyrimas atskleidė, kad šioje srityje pokyčiai yra būtini. Įgyvendinus šią reformą į neformaliojo vaikų švietimo įstaigas bus galima papildomai priimti ne mažiau 500 vaikų. 

„Kelerius mėnesius analizavome, kaip Vilniuje veikia vaikų neformaliojo švietimo įstaigos. Ši analizė atskleidė, kad didelė dalis neformaliojo švietimo paslaugas vaikams ir jaunimui teikiančių įstaigų veikia nepakankamai efektyviai, tai yra, nepatenkina esamo tokių paslaugų poreikio. Šiandien daugiausia neformalaus švietimo paslaugų su vaikais ir jaunimu reikia miesto probleminėse vietose – seniūnijose, esančiose aplink stotį, Naujojoje Vilnioje. Deja, šioms paslaugoms sostinėje skiriamas biudžetas nėra išnaudojamas efektyviai, tad Savivaldybė parengė sprendimus, padėsiančius atlaisvinti daugiau lėšų reikiamam darbui įvykdyti“, – sako Vilniaus miesto savivaldybės administracijos Jaunimo reikalų skyriaus vedėjas Jonas Laniauskas.

Planuojama pagal galimybes apjungti veikiančias įstaigas, siekiant atlaisvinti lėšų plėtoti veiklą probleminiuose ir kitose seniūnijose. Pasak J. Laniausko, Vilniuje veikia ne vienas vaikų ir jaunimo klubas, kurio didžioji dalis biudžeto yra skiriama administracijos išlaikymui. Vis dėlto tokiose įstaigose vienas vaikas „kainuoja“ tarp 37 ir 95 Eurų per mėnesį, kai, pavyzdžiui, vaiko krepšelis siekia vos 15 eurų. Tad efektyviai sumažinus administracijos darbuotojų skaičių būtų galima sumažinti administracinius kaštus, vienam vaikui teikiamų paslaugų kainą ir papildomą biudžetą skirti ten, kur poreikis yra didesnis.

„Suprantame, kad situacija yra gana sudėtinga ir skausminga, tačiau miesto vaikų bei jaunimo labui svarbu imtis šių veiksmų. Tai – pirmasis žingsnis vaikų ir jaunimo situacijos neformaliame švietime sostinėje gerinimui. Mes nenorime sugriauti to, kas yra sukurta, tikslas yra efektyviau naudoti turimą biudžetą ir užtikrinti paslaugų kokybę, koncentruoti jas ten, kur iš tiesų yra milžiniškas poreikis“, – teigia J. Laniauskas.

Šiuo metu planuojama prijungti 5 neformaliojo švietimo įstaigas, tokiu būdu bus mažinamas administracijos darbuotojų skaičius, vienas vadovas koordinuos kelių tokių padalinių veiklą. Siekiama jungti tas įstaigas, kurios šiuo metu yra valdomos laikinų vadovų – taip bus išvengta specialistų konkursų ir jiems reikiamų išlaidų bei ilgoje perspektyvoje – sutaupoma daug lėšų, kurios bus nukreipiamos paslaugų prieinamumui kritiniuose rajonuose didinti. Taip pat, bus jungiamos įstaigos, kurių administravimo kaštai yra didžiausi.

Įstaigų apjungimas yra tik viena iš priemonių didinti jų efektyvumą. Šiuo metu paruošta vieninga neformaliojo švietimo įstaigų planavimo sistema, ruošiamos vaikų ir biudžeto apskaičiavimo ir kitos metodikos.

comment Skaitytojų komentarai (0)

Rekomenduojamas video turinys


Taip pat skaitykite