Angle down Atgal

Nedzingėje prisimintas kraštietis poetas Antanas Kalanavičius ir jo kūryba

Penktadienį Nedzingės bendruomenės skverelyje vyko renginys „Sparnuoti akmenys“, skirtas poetui Antanui Kalanavičiui atminti. Nedzingiškiai bei atvykę svečiai pasisveikinę, pasiklausę A. Kalanavičiaus kūrybos, išvyko į poeto vienkiemį Sapiegiškės kaime, kur laukė teatro „Labas“ spektaklio „Nedingęs“ premjera. Trys talentingos aktorės – Vitalija Mockevičiūtė (kilusi iš Nedzingės), Neringa Varnelytė ir Jurga Kalvaitytė – surengė teatrinį pasivaikščiojimą, kurio metu atskleidė A. Kalanavičiaus gyvenimą ir kūrybą.

Popietėje dalyvavo poeto sūnus Saugirdas ir buvusi žmona Perpetua Dumšienė. Būtent jos dėka poetas A. Kalanavičius bent po mirties sulaukė visuotinio pripažinimo. Perlojos daugiafunkcio centro direktorės Romos Klimčiauskienės teigimu, poetas Antanas Kalanavičius savo laiku nesuprastas, nepriimtas, neįvertintas, šiandien tikrai yra nedingęs nei iš Nedzingės krašto, nei iš skaitytojų širdies.

„Poeto kūrybą įprasmino šis jaukus ir paprastas skverelis. Praėjusiais metais A. Kalanavičiaus muziejus pasipildė 14 naujų paveikslų, o šiemet turime naują stogastulpį, kurio iniciatorius buvo menininkas Vytautas Baublys. Stogastulpis yra neįprastas, jame matosi sparnai. A. Kalanavičiaus žodis buvo paprastas, nenugludintas, tačiau labai emociškai stiprus“, – kalbėjo R. Klimčiauskienė.

Anot Perlojos daugiafunkcio centro direktorės, A. Kalanavičiaus atminimas yra gerbiamas, jo kūryba yra skaitoma, o skaitytojų ratas plečiasi ir paliečia vis daugiau širdžių. Už A. Kalanavičiaus atminimo saugojimą ir puoselėjimą padėkota nedzingiškiui Oskarui Golumbiauskui bei V. Baubliui, kurio paveikslai papuošė ir įprasmino poeto muziejų.

comment Skaitytojų komentarai (0)

Rekomenduojamas video turinys


Taip pat skaitykite